Stracone dekady. Historia ZSRR 1917-1991

83-01-11464-9
ZSRR, historia
historia
kasiaman55

Mieczysław Smoleń dr. hab. Uniwersytetu Jagielońskiego, pracownik naukowy Zakładu Historii Europy Wschodniej, jest autorem wielu artykułów i prac związanych z dziejami Rosji i ZSRR. Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest jedną z pierwszych prób w polskiej historolografii całościowego ujęcia dziejów ZSRR- od jego początków, aż po upadek. Nie obciążona naleciałościami dawnych lat, w...

Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, jest jedną z pierwszych prób w polskiej historolografii całościowego ujęcia dziejów ZSRR- od jego początków, aż po upadek. Nie obciążona naleciałościami dawnych lat, w sposób obiektywny i wyważony pokazuje prawdziwą historię ZSRR. Praca, której podstawową tezą jest postawienie znaku równości między "stalinizmem",a "realnym socjalizmem" adresowana jest do szerokiego kręgu Czytelników: uczniów szkół średnich, studentów, nauczycieli, pracowników nauki, jak również do wszystkich miłośników historii. Jesteśmy przekonani, iż lektura tekstu sprowokuje Czytelników do własnych przemyśleń i dyskusji z autorem.

lstas | 2016-07-17
Rafał Klimczak | 2015-01-14