Wojna na Pacyfiku: Encyklopedia

Pacific war encyclopedia
83-85852-48-4
historia
Krzysiek W

Pełne kompendium wiedzy o walkach na Pacyfiku w czasie II wojny światowej. Hasła, zawierajqce wiele nie publikowanych i rozproszonych w literaturze danych, przedstawiają: • kampanie i bitwy • dowódców wojskowych i nieznanych bohaterów • jednostki wojskowe wszystkich stron biorących udział w wojnie na Pacyfiku • broń i sprzęt, w tym wszystkie typy okrętów i samolotów, systemy uzbrojenia •...

• kampanie i bitwy
• dowódców wojskowych i nieznanych bohaterów
• jednostki wojskowe wszystkich stron biorących udział w wojnie na Pacyfiku
• broń i sprzęt, w tym wszystkie typy okrętów i samolotów, systemy uzbrojenia
• miejsca walk, porty i bazy
• produkcję sprzętu wojennego

Czytelnik znajdzie jednocześnie w encyklopedii omówienie istotnych, a mało znanych problemów wojny, takich jak wyżywienie żołnierzy, ich morale, obyczaje. Oddzielny rozdział przedstawia chronologię działań wojennych na Pacyfiku, dzień po dniu.

książek: 20733
Krystian | 2017-02-22