Słońce, Księżyc i gwiazdy

Seria: Świat Przyrody
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Sun, Moon and Stars
Agnieszka

Książeczka jest "niebem rozgwieżdżonym w formacie kieszonkowym". Pokazuje ona zmiany położenia gwiazd na niebie w różnych porach roku, opisuje planety Układu Słonecznego i przedstawia gwiazdozbiory zodiaku wraz z legendami na temat ich powstania. Zawiera 24 mapki gwiazd, 30 barwnych fotografii oraz 13 kolorowych rysunków i 11 grafik. Dodatkową zaletą jest opis symboli i określeń...

Dodatkową zaletą jest opis symboli i określeń astrologicznych, jak również przejrzysta struktura układu treści, która ułatwia korzystanie z książki.

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-12

Ciekawy kieszonkowy przewodnik. Zawiera mapy przedstawiające wygląd nieba w kolejnych miesiącach roku, informacje o Słońcu, Księżycu i zaćmieniach oraz podstawowe wiadomości o dwunastu gwiazdozbiorach zodiaku, świecie planet, mgławicach, gromadach gwiazd i galaktykach. Na końcu książki mały słowniczek. Całość bogato ilustrowana. Wiele ciekawych informacji. Mapy z wyglądem nocnego nieba bardzo przydatne (wielokrotnie z nich korzystałem). Ocena bardzo dobra w pełni uzasadniona.

wiedzima | 2012-06-27
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 27 czerwca 2012

Jak dla zupełnie niezorientowanych w tym temacie (takich jak ja), jest to dobra książeczka. Można dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy, ciut lepiej poznać nocne niebo oraz przerazić się swoją maleńkością.
Gwiazdy, których średnica równa się kilkuset średnicom Słońca? Moja głowa tego nie mieści.

Manfred | 2017-10-14
vinqa | 2016-11-02