Zmarszczki na kosmicznym morzu

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nauka u progu trzeciego tysiąclecia". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: CiS
Ripples on a cosmic sea
Agnieszka

Istnienie fal grawitacyjnych przewidziane zostało przez Einsteina ponad 80 lat temu, lecz do dziś żadnemu z światowych laboratoriów nie udało się ich zarejestrować. Najnowsza technologia wprzęgnięta w służbę nauki stwarza jednak szanse, iż ludzkość nauczy się rejestrować i analizować te niemal nieskończenie słabe sygnały - wówczas przed astronomią otworzą się zupełnie nowe perspektywy. Będzie to przełom porównywalny z tym, czym było odkrycie teleskopu. Fascynującą historię poszukiwania fal grawitacyjnych, niewiarygodne przyrządy i... codzienne problemy nauki opisuje autor - profesor fizyki na Uniwersytecie Zachodniej Australii.

Jakub | 2011-09-11
Przeczytana: 08 września 2011

3cia gwiadzka właściwie za entuzjazm i świetne zakończenie.
Książka raczej dla chcącego dowiedzieć się o co chodzi z tymi falami grawitacyjnymi, jednak jednocześnie mającym niewielkie pojęcie w tym temacie - ja czytałem o tych falach wcześniej i większość książki była w konsekwencji powtórką.
Ale nie można autorom zarzucić nieznajomości biografii fizyków (tych zyjących i tych już nie) oraz braku wielkiego entuzjazmu.

mikolaj-mix | 2013-03-09
Michał-Tarnowski | 2016-10-31
Vazdre | 2016-01-13
brokka | 2014-01-08
    Gothic Short Stories
    Walter Scott, Robert Louis Stevenson, Edgar Allan Poe, Charles Dickens, Mary E....