Lubimyczytać.pl to:
ponad 667 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Wampiry i Wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności

Wampiry i Wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności

popularnonaukowa
typ
papier
Paula
6.84 (133 ocen i 11 opinii)

Opis książki

Kompendium wiedzy o wampirach i wilkołakach występujących w literaturze, sztuce i filmie, ilustrowane fragmentami tekstów literackich i przedstawieniami graficznymi. Obejmuje dzieje wampirów od antyku po XX wiek oraz uwzględnia mitologie germańskie, słowiańskie, romańskie, skandynawskie, węgierskie.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników

Zetknęłam się z książką podczas przygotowań do egzaminu ustnego z języka polskiego o wdzięcznym temacie "Motyw wampira w kulturze. Omów zagadnienie na podstawie wybranych przykładów.". Grzechem byłoby stwierdzić, że książka mi się nie przydała. Zawarte w niej przykłady wampiryzmu i likantropii nie tylko interesowały mnie ze względu na maturę. Dobór przykładów, świetny język i bogactwo ilustracji to zdecydowanie atuty owej pozycji.
I cóż dodać? Warto się zainteresować ;)

Eufemi | 2011-04-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2011

Książka mile mnie zaskoczyła. Myślałam, że będzie to kolejny gniot z serii ,,wampiry i wilkołaki ludożercy''. Jednak już po kilku stronach zaczęłam coraz to bardziej wgłębiać się w jej treść. Erberto Petoia w swojej książce zamieścił wszystkie stare zapiski dotyczące wampiryzmu i ludzi zmiennokształtnych tzw. wilkołaków.

Książka godna polecenia tym, którzy interesują się istotami nadprzyrodzonymi i chcieliby zapoznać się z ich historią od początku, aż po dziś dzień.

Krysztyna | 2013-06-26
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Rzetelna praca naukowa. Na książkę składają się zbiór dosłownie cytowanych podań na temat nadnaturalnych istot oraz krótkie wprowadzenia do każdego z nich. Dużym plusem jest wstęp Alfonso M. Di Noli.

Maria | 2013-05-02
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo praktyczna książka, która zawiera mnóstwo wierzeń i mitów z różnych zakątków świata. Lepszego zbioru podań na temat wampirów i wilkołaków nie znajdziecie nigdzie indziej. Polecam gorąco.

RabidBlackDog | 2013-04-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Solidne i konkretne opracowanie, całe szczęście że to praca naukowa a nie zbiór mrocznych pierdół dla ubranych na czarno smutnych istot

Owczy | 2011-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2011

Polecam zainteresowanym tematem. Mnóstwo mitów, fragmenty opowiadań, ciekawostki. Potrafi zainteresować i zaintrygować.

Linda | 2010-09-30

Tytuł skutecznie zachęcił mnie do czytania. Mniej więcej w pierwszej połowie książki miałam wrażenie, że czytam w koło Macieju to samo ale w innym wieku czy kraju. Moim zdaniem szkoda, że do tak fajnego tematu autor nie wybrał bardziej różnorodnych tekstów źródłowych i bardziej twórczo nie podszedł do tematu. Napiszcie czy też macie po przeczytaniu książki podobne przemyślenia:)

NatsuoRei | 2012-10-27

Książka zawierająca bardzo wiele tekstów z różnego okresu na temat wampirów i wilkołaków. Jak dla mnie troszkę za bardzo monotonna, większość tekstów bardzo do siebie podobna. Dobra dla osób, które chcą spojrzeć na zjawisko wampiryzmu i likantropii w szerszy sposób.

vicodinowa | 2012-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Fascynująca publikacja na temat wampiryzmu i likantropii. Źródła historyczne, interesujące mity, legendy i podania- jeśli ktoś interesuje się tematem, książkę zdecydowanie warto przeczytać. Polecam!

Dominik | 2011-03-10

Lekka i zawierająca wiele ciekawostek w tej tematyce. Wydaje mi się, że można ją potraktować niejako biblię tej tematyki.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto