Edgar Allan Poe - klasyk grozy i perwersji

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
Inne
wuw

E.A. Poe urodził się w latach, o których się mówi, że nastąpił w nich wysyp tragicznych geniuszów. W tym samym 1809 roku, co Poe przyszli na świat Słowacki i Gogol, niedługo potem Kierkegaard. Wszyscy żyli krótko. Wszyscy pozostawili trwały ślad w światowej myśli, literaturze i kulturze. Poe był kryptologiem lubującym się w układaniu szyfrów. Takim szyfrem - mimo upływu czasu - pozostaje...

Poe był kryptologiem lubującym się w układaniu szyfrów. Takim szyfrem - mimo upływu czasu - pozostaje nadal jego twórczość. Autorzy książki, któa powstała w hołdzie dla amerykańskiego pisarza, próbują odgadnąć i opisać niektóre z tych szyfrów - zasadę poetycką, kanony konstrukcji, reguły interpretacji, a także paralele polskie.

Niestety we fragmentach. Niestety nie na mojej półce ona stoi, jeno bibliotecznej - zakurzonej. Jednak nie omieszkam nie nabyć lub idei światłej sprezentowania mi owego podarku moim bliskim napomknąć.

| 2014-01-05
Przeczytana: 2011 rok

Świetnie, że powstają takie studia.

Beatte | 2016-09-22
wymyslnazwe | 2016-01-13