Saiyuki t. 5

Gensōmaden Saiyūki
saiyuki, manga
komiksy
Miranda

Dowiadujemy się jak to się stało, że nasze niesforne demony zgromadziły się pod przywództwem równie niesfornego (delikatnie powiedziane) mnicha Sanzo. Poza tym, naszych podróżników czeka kolejna, niezbyt bezpieczna przygoda. Otóż na smaczne mięsko wielebnego Sanzo połasił się demon pragnący nieśmiertelności! Sanzo jako żylaste remedium na starzenie? No nie...

Agene | 2014-01-12
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Trzy czwarte tomiku jest retrospekcją - opowieścią o spotkaniu Gojo i Hakkaia, trochę jest także o Sanzo i Goku, a także o tym, jak spotkali się całą czwórką. Przyznam, że niesamowicie mi się podoba, jak autorka buduje relacje. Tu wszyscy są trochę pogubieni (no, może oprócz Sanzo) - i tak jak w oryginalnej opowieści można odnaleźć jak podróż z mnichem odmienia jego towarzyscy. Fakt, że mnich to nietypowy niczego nie zmienia - jak dla mnie prawdy wygłaszane sporadycznie przez Sanzo są dużo lepsze niż nudne kazania.

Reszta tutaj: http://rupieciarnia.xaa.pl/viewtopic.php?p=12692#p12692

nover | 2017-06-29