Żona biznesmena

Tłumaczenie: Barbara Gadomska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Salaryman's Wife

Ach, ta Rei Shimura! Wtyka nos we wszystko, wtrąca się nieproszona, manipuluje ludźmi, a jaka inteligentna! Nic dziwnego, że nad nauczanie angielskiego w Tokio przedkłada rozwiązywanie zagadek kryminalnych. Dobiegająca trzydziestki Amerykanka japońskiego pochodzenia staje się szybko jednym z najpopularniejszych współczesnych detektywów i jest już bohaterką czterech powieści Sujaty Massey.

Żeby wyjaśnić morderstwo tytułowej "żony biznesmena", Rei wdziera się na stypę, udaje barową naciągaczkę, a nawet daje się we znaki japońskiej policji. I nie próbujcie zgadnąć, kto zabił, bo nie macie szans!

Pierwszą z przygód Rei Shimury wyróżniono od razu prestiżową nagrodą Agathy. I nic dziwnego: do wzorcowych kryminałów lady Christie autorka nawiązuje elegancją, lekkością i zaskakującymi pomysłami.

DanutaM | 2016-05-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 26 kwietnia 2016

Przy spokojnym oceanie codzienności, nie zaszkodzi, odrobina adrealiny. Przyznaję zaskoczyło mnie zakonczenie.

ewqa | 2017-11-27
Przeczytana: 2005 rok