Luksus według Jezusa. Sztuka prawdziwie rozrzutnego życia

978-83-7516-211-0
religia, luksus, pieniądze, wiara, Jezus
religia
Justyna

Wszystkim intensywnie pracującym, zarabiającym, wciąż zdobywającym, podróżującym i ciągle odczuwającym niedosyt ta książka proponuje spojrzenie na rzeczywistość z innej perspektywy: nie braku i niedostatku, lecz obfitości i bogactwa. Pod pojęciem "luksus według Jezusa" kryją się postawa i styl życia, odporne na kryzysy w globalnej gospodarce. Jesteśmy znużeni definiowaniem nas jedynie w...

Pod pojęciem "luksus według Jezusa" kryją się postawa i styl życia, odporne na kryzysy w globalnej gospodarce. Jesteśmy znużeni definiowaniem nas jedynie w kategoriach konieczności ekonomicznych: minimum socjalne, koszty utrzymania, progi podatkowe... Potrzebujemy przecież i pragniemy nie kilku złotych czy euro więcej w postaci zarobków czy świadczeń społecznych, lecz naprawdę bogatego i luksusowego życia. A prawdziwy luksus pochodzi z góry!

godmyt | 2013-12-09
Przeczytana: sierpień 2013

Książka w prosty sposób pokazuje jak wiele posiadamy i jakimi bogaczami jesteśmy, choć najczęściej uważamy, że jest inaczej.
Luksus, o którym mowa w książce to nic innego jak prawo wyboru, podejmowanie decyzji, świadomość tego, co mamy i kim jesteśmy.
Warta przeczytania bo ukazuje bogactwo w takich dziedzinach życia, w których sami byśmy tego nie dostrzegli.

Sówka | 2013-03-03
Przeczytana: maj 2011

Zaprzeczenie ubóstwa i nowe podejście do kontekstu ...oddajcie wszystko co macie i za mną podążajcie!
Bieda i wyrzeczenie wszystkiego dobrego- niekoniecznie.
Bardzo ciekawa i intrygująca.
Godna uwagi.

Odcisk | 2016-08-25