Wojna przeciwko Jezusowi

978-83-7422-429-1
Jezus
religia
Abigail

Do prześladowań i rzezi, których ofiarą, za sprawą rozmaitych reżimów i ideologii, padają chrześcijanie, dołączają uprzedzenia oraz wrogość elit Zachodu. Chrześcijanie są dzisiaj najbardziej prześladowaną grupą na ziemi. Czy jednak są powody ku temu, aby kwestionować ewangeliczne relacje i podstawy wiary w Jezusa z Nazaretu? Czy też najnowsze odkrycia historyczne, archeologiczne, filologiczne ...

Czy jednak są powody ku temu, aby kwestionować ewangeliczne relacje i podstawy wiary w Jezusa z Nazaretu? Czy też najnowsze odkrycia historyczne, archeologiczne, filologiczne i naukowe – najczęściej pomijane milczeniem – przemawiają na korzyść „oskarżonego Jezusa”?

W swej nowej, polemicznej książce Socci demaskuje kłamstwa i bierność, rzuca światło na pobudki, które legły u podstaw antychrześcijańskiej ideologii i udowadnia, że odkrycia archeologiczne i badania historyczne ostatnich dziesięcioleci potwierdzają wiarygodność opisanych w Ewangelii zdarzeń, wszelkie szczegóły ziemskiego życia Jezusa, z cudami i Zmartwychwstaniem włącznie, a także rzetelność świadków.

źródło opisu: Wydawnictwo św. Stanisława

źródło okładki: http://www.sklep.stanislawbm.pl/pl/p/Wojna-przeciw...»

BIETKA | 2012-11-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 09 października 2012

Obszerna, monumentalna lektura o charakterze polemicznym. Autor, znany i sławny pisarz, publicysta katolicki, erudyta na polu literatury chrześcijańskiej, apologeta, zręcznie, żarliwie i błyskotliwie demaskuje ignorancję i obłudę uczonych, teologów i pisarzy. Tych, którzy pomimo ewidentnych dowodów natury historycznej i archeologicznej, lekceważą je i trwają przy swoim, bo tak jest im wygodnie.

Centralnym motywem polemiki jest Jezus Chrystus, Bóg i Człowiek.
Nowożytna krytyka podważa historyczną wiarygodność Ewangelii: cuda Jezusa, samą Jego osobowość i Zmartwychwstanie.
Przez 1700 lat, nikt nie podważał prawdziwości Ewangelii, stało się to na przełomie XVII i XVIII wieku - ataki na Stary i Nowy Testament.
Powodem? Nowa ideologia antychrześcijańska, antykatolicka zaprzeczająca temu, że Bóg stał się człowiekiem.
Pokutujące stereotypy: Kościół jako instytucja obskurancka i kłamliwa; dyskredytacja Biblii przez oświecenie. Filozof Wolter, czy wróg Kościoła, Alfred Rosenberg z jego "...

Abigail | 2012-06-02
Na półkach: Przeczytane, Jeden i Jedyny
Przeczytana: 10 maja 2012

Książka Socciego opisuje walkę z ortodoksyjnym chrześcijaństwem oraz stojące za nią mechanizmy i osoby. Jednak nie jest to w żadnym wypadku jakaś krucjata przeciwko diabłu i jego emisariuszom stojącym za każdym współczesnym wynalazkiem od Internetu począwszy, na żelu na włosach skończywszy. Lektura tej pozycji była dla mnie prawdziwą ucztą intelektualną i uważam, że po książkę „Wojna przeciwko Jezusowi” powinni sięgać tylko ludzie mądrzy, cechujący się obiektywizmem i otwarci na prawdę. Jeśli jesteś konformistą płynącym z prądem powszechnie lansowanych poglądów oraz fanatykiem medialnych guru kształtujących ówczesny sposób postrzegania rzeczywistości, jednocześnie święcie przekonanym o swojej niezależności wobec każdego autorytetu (zwłaszcza tej zacofanej i nietolerancyjnej instytucji jaką jest Kościół) lepiej do nie zabieraj się do tej książki. Szkoda nerwów.

Pomimo, że sama książka jest rewelacyjna, wydawnictwo kompletnie nie przyłożyło się do jej wydania. Najpierw kwestia...

Mr_BC | 2015-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Monumentalny przegląd historii nienawiści w stosunku do Kościoła Jezusowego. Książką okraszona licznymi przypisami w sposób naukowy analizuje tło historyczne jak i przypadki niechęci w stosunku do Kościoła Katolickiego, czy też samej Ewangelii... w imię czego? Suma sumarum wg Socciego najczęściej w imię wyżej wspomnianej jawnej nienawiści czy też niechęci w stosunku do Kościoła, która nie jest poparta racjonalnymi argumentami. Mimo, że rozdziały są dość nierówne to z pewnością warto prześledzić tą rzetelnie udokumentowaną historię sceptycyzmu.

Książka przypomniała mi o znajomym profesorze ateiście, który (mimo, że to nie była jego dziedzina) śledził każdy ateistyczny news, opracowanie naukowe, książkę o nieprawdziwościach istnienia Boga, Ewangelii, głupocie Kościoła. W rozmowach z erudycją obrzucał mięsem każde sacrum, bo w gruncie rzeczy to było jego mięskiem na pożywkę. "Jest Bóg... udowodnij? "Nie czytałeś Zeloty... wg tej książki Ewangelią można sobie tyłek podetrzeć?"...

Odzio | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Obszerna książka poświęcona wszystkim tym którzy negowali fundamenty wiary katolickiej. Mimo, że autor poświęcił wiele uwagi źródłom na które się powołuje i na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że mamy do czynienia z pracą naukową to książkę czyta się bardzo przyjemnie i lekko.

Sciri | 2015-10-10
Przeczytana: 11 października 2015

Czytałam pierwsze wydanie, może w kolejnych dodadzą brakującą stronę (bo choć w numeracji wszystko się zgadza, to po stronie 110 powinna być strona 112, bo strona 111 w ogóle nie pasuje do kontekstu).

dzidek | 2014-03-01
Przeczytana: 22 lutego 2014

Książka o charakterze raczej naukowym. Antonio Socci bardzo dobrze przygotował się do tej publikacji. Ludzie średnio zainteresowani, mogą mieć wrażenie, że jest zbyt naukowa.

Placus3 | 2018-11-24
Na półkach: Religia, Przeczytane