rozwiń zwiń

Death Note #5: Pustka

Okładka książki Death Note #5: Pustka
Takeshi ObataTsugumi Ohba Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Death Note (tom 5) Seria: Death Note komiksy
komiksy
2008-06-01
Data 1. wydania:
2006-05-02
Paweł Dybała
dramat tajemnica psychologiczny siły nadprzyrodzone shounen manga

Okładka książki Death Note Special One-Shot Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 10,0
Death Note Spe... Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,3
Bakuman #20 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,1
Bakuman #19 Takeshi Obata, Tsug...
Okładka książki Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsugumi Ohba
Ocena 7,0
Bakuman #18 Takeshi Obata, Tsug...

Z tomu na tom robi się coraz ciekawiej!

Z tomu na tom robi się coraz ciekawiej!

Odrobinkę gorsza część od poprzednich(miejsca z Yotsubą były troszkę nudniejsze), ale wciąż dobra aż do przesady.

L, Light i ekipa poszukują Kiry. Dzięki Matsudzie trafiają na dobry trop, ale muszą go wyciągnąć ze sporych tarapatów. Odnoszę wrażenie, że w tym tomiku akcja trochę zwalnia i wszystko skupia się na śmiercionośnej firmie.

Niestety, ale w tej części przeżyłam największe rozczarowanie. Jak dotąd wszystko było świetnie, każdy poprzedni tom pochłaniałam w jeden dzień. Ten zajął mi aż dwa przy czym musiałam co jakiś czas odkładac go na bok, by trochę odsapnąć. Generalnie bardzo się zawiodłam. Jest tutaj zdecydowanie mniej akcji. Nudził mnie a jednocześnie denerwował wątek z całą tą korporacją polityków. Zdecydowanie wolałam gdy Light działał sam w swoim pokoju i planował kolejne zbrodnie. Tutaj wszystko było takie...inne i nie podobało mi się. Mam nadzieje, że kolejny tom okażę się lepszy.

7,5/10

7,5/10

Jedna z lepszych części tej rewelacyjnej serii. W tym tomie jako 'jedynym' udało mnie się zaśmiać z niektórych tekstów bohaterów lub obrazów. Polecam!

Do tej pory byłam szczerze zachwycona tą serią. Niestety w tej części mój entuzjazm znacznie osłabł.

Całość była ciekawa i główny wątek był interesujący, ale generalnie wszystko było przegadane i pierwsza połowa mangi dłużyła mi się - gadanina, gadanina, akcji prawie zero. Pod koniec manga nabiera tempa i robi się interesująco. Cieszę się że akcja zmienia się i nie jest to już tylko i wyłącznie starcie Kiry z L'em.

Cóż... mam nadzieję, że w kolejnych częściach będzie ciekawiej niż tutaj. Szczerze na to liczę. I czekam na Ryuka.

Spodziewałam się, że piąta część serii będzie znacznie gorsza. Rzeczywiście trochę odstawała od tych, z którymi miałam styczność do tej pory, ale nie rozczarowała mnie zbytnio. Mam jednak wrażenie, że wkradło się w historię kilka błędów logicznych, a wątek Yotsuby pojawił się znikąd, ale ogólnie rzecz biorąc nie jest źle. Akcja trochę zwolniła i w tej części właściwie nie dzieje się zbyt wiele istotnych rzeczy. Rola Lighta i Misy stanowczo się zmniejsza, ale mam nadzieję, że to się zmieni i kolejna manga nie okaże się jeszcze mniej spójna.
W dalszym ciągu polecam.

Sama nie wiem co miał namyśli Lawliet gdy powiedział do Lighta iż był jego pierwszym przyjacielem. Aż się łezka zakręciła w oku <3

Temu tomowi daję gwiazdkę mniej ponieważ w pewnym momencie moja ciekawość straciła na mocy. Lecz decyzja Lighta zaskoczy nawet człowieka z IQ 290 (!), który pracował w MI6 na stanowisku szefa wydziału. Byłem bardziej zaszokowany niż gdy dowiedziałem się, że jest dwóch "Kirów" w trzecim tomie.

Dodaj cytat z książki Death Note #5: Pustka