Szczęśliwi frajerzy

Wydawnictwo: Muza
Willing
978-83-7495-708-3
seks, zdrada, erotyzm, powieść

Avery Jankowsky ma trzydzieści siedem lat, mieszka na Manhattanie, jest pisarzem i z trudem wiąże koniec z końcem. Mimo braku wygórowanych ambicji zdobywa uczucie Deirdre, młodszej od siebie absolwentki Uniwersytetu Columbia. Kiedy Deirdre okazuje się nielojalną kochanką, Avery traci grunt pod nogami, targany zazdrością i smutkiem. Pewnego dnia idzie na comiesięczne spotkanie ze swoim wujem Ezrą. Wuj ma dla bratanka prezent: udział w seks podroży po północnej Europie. Wietrząc okazję do napisania wyuzdanej książki, Avery godzi się na wyjazd. Wędruje z jednego kraju skandynawskiego do drugiego, zanurzając się coraz głębiej w świat uciech, pełen jednak elementów sennego koszmaru.

Muminka | 2015-10-14
Na półkach: 2015, Przeczytane, Moje!
Przeczytana: 12 października 2015

Totalna strata czasu na taką bezsensowną lekturę. Zero ciekawej fabuły, antypatyczni bohaterowie i nużąca narracja. Jak taki chlam wylądował na mojej półce? Odradzam

pratti | 2015-01-12
Przeczytana: 20 grudnia 2014

Nie wiem czy książka nie powaliła mnie dlatego że nie jestem facetem, czy po prostu to nie moja bajka. Być może pomysł na książkę był dobry, ale wykonanie mogłoby być lepsze. Akcja nie toczyła się tak szybko jakbym chciała. Długie opisy wspomnień i przemyśleń głównego bohatera powiewały nudą.
Na domiar złego zakończenie pozostawia nutkę rozczarowania.

Marek Daremny | 2015-04-30

Ksiazka lekka, zabawna i przyjemna. Szybko i zwinnie sie czytalo. Posiada tylko dwa minusy przez ktore spadla moja ocena, za szybko sie konczy oraz zakonczenie nie jest jakies rewelacyjne ;)

yustyna | 2012-11-14
Przeczytana: 04 czerwca 2012

Polecam wszystkim, którzy szukają czegoś innego.

| 2010-09-01

Wiele w życiu mówi się o tym, że to facet jest elementem związku, który zdradza najczęściej. Zapewne każdy z nas przeczytał przynajmniej po kilka książek opowiadających o losach użalających się nad sobą kobiet. W większości przypadków opłakują one odejście swojej drugiej połówki, dla której przestały być już atrakcyjne.

Tym razem mamy do czynienia z literaturą nieco odmienną i przyznam się szczerze, że cieszę się z tego niezmiernie. Fajnie jest czasami przeczytać powieść, w której to mężczyźnie życie dało nieźle popalić. Oczywiście kłamstwa i zdrady nie życzę nawet najgorszemu wrogowi, jednak czytanie o tego typu sytuacjach jeszcze nikomu nie zaszkodziło.

Avery Jankowsky ma trzydzieści siedem lat i w moim odczuciu nie obchodzi go nic poza urażoną dumą i pieniędzmi. Szczerze mówiąc to drugie jestem jeszcze w stanie zrozumieć, przecież nikt z nas nie chciałby wylądować na ulicy.

W przeciągu kilkunastu lat matka Jankowskiego wyszła czterokrotnie za mąż, a jej syn zmuszany był do...

domela | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016