Pierwszy raz w życiu

Wydawnictwo: Filipinka
83-901110-7-1
Barbara

- Stęskniłem się za tobą - odparł Mikołaj. - Nie wpuścisz mnie? - Wejdź, bo przeciąg. - Nie ruszyłam się z przedpokoju. Pies na wszelki wypadek od razu przyniósł gumową kość, położył przed sobą i wyzywająco obserwował Mikołaja. - Tak będziemy tu stali? - spytał Mikołaj. - Jak masz coś do mnie, to się streszczaj - warknęłam, choć z bólu ssało mnie w środku. - Tak po prostu przyszedłem - Mikołaj...

- Stęskniłem się za tobą - odparł Mikołaj. - Nie wpuścisz mnie?
- Tak będziemy tu stali? - spytał Mikołaj.
- Tak po prostu przyszedłem - Mikołaj oparł się o szafę.
- A jak się czuje twoja żona? - starałam się mieć w głosie jak najwięcej ironii.
- Dziękuję, w porządku - udał, że nie rozumie zjadliwości.
- Dlaczego jej nie zabrałeś ze sobą? - brnęłam dalej.
- Rzadko wychodzimy razem - przyglądał mi się spod przymrużonych powiek. - Do twarzy ci z tą ironią - uśmiechnął się.
- Wiesz co? Idź! Idź stąd i nigdy więcej do mnie nie przychodź!

annikap | 2016-09-28
Przeczytana: czerwiec 1999