Niepełny Kościół. Budowanie pomostu pomiędzy Bożymi dziećmi.

Tłumaczenie: Elżbieta Philips
Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl
Incomplete Church
978-83-61131-44-1
religia
Piotr Fras

Niepełny Kościół to książka mesjanistycznego (wierzącego w Jezusa Chrystusa ) Żyda, który nawołuje do budowania pomostu pomiędzy Bożymi dzieci. Autor wierzy, że możliwe jest przebudzenie, które połączy wierzących z Kościoła z Żydami Mesjańskimi.

Abigail | 2013-09-14
Przeczytana: 14 września 2013

Na książkę „Niepełny Kościół” składa się garść historii- dawnej i najnowszej, garść rozważań biblijnych i garść osobistych doświadczeń autora. Czym różni się judaizm rabiniczny od judaizmu z czasów Jezusa?, Jak to się stało, że Kościół odciął się od swoich żydowskich korzeni?, Jak można podzielić się z Żydami świadectwem o Chrystusie?, Co może dać chrześcijanom obchodzenie żydowskich świąt? To tylko niektóre kwestie, którymi zajmuje się Sid Roth. Jednak najważniejszą rzeczą, która jak refren przewija się przez całą książkę jest jego wizja „Jednego Nowego Człowieka”. Żydzi i wierzący z narodów zgromadzeni wspólnie w jednym Kościele Chrystusa, zburzenie muru nieprzyjaźni pomiędzy obydwoma tymi grupami- oto cel, którego spełnienie przyniesie, zdaniem autora, przebudzenie (tzn. odwrócenie się ludzi od martwej religijności i rytuałów na rzecz osobistej, żywej relacji z Bogiem) jakiego nigdy jeszcze na świecie nie było.

Sid Roth pisze w sposób barwny i interesujący. Równocześnie z...

Piotr Fras | 2010-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2010

Charyzmatyk, entuzjasta z pasją piszę o połączeniu Dzieci Bożych w jedną społeczność pod nazwą "Jeden Nowy Człowiek" wg Listu ap. Pawła do Efezjan 2 r. Swoje przekonania i wiarę opiera o całe Pismo Święte. Jak dla mnie rewelacja - przeczytałem "jednym tchem".

ginewra | 2016-01-13
KasiaJulka | 2014-06-24