Niepełny Kościół. Budowanie pomostu pomiędzy Bożymi dziećmi.

Okładka książki Niepełny Kościół. Budowanie pomostu pomiędzy Bożymi dziećmi. Sid Izrael Roth
Okładka książki Niepełny Kościół. Budowanie pomostu pomiędzy Bożymi dziećmi.
Sid Izrael Roth Wydawnictwo: Dobry Skarbiec.pl religia
religia
Incomplete Church
Dobry Skarbiec.pl
2010-01-01
2010-01-01
978-83-61131-44-1
Elżbieta Philips
Żydzi Mesjańscy Dzieci Boże mesjanizm Stany Zjednoczone Biblia analiza interpretacja

Na książkę „Niepełny Kościół” składa się garść historii- dawnej i najnowszej, garść rozważań biblijnych i garść osobistych doświadczeń autora. Czym różni się judaizm rabiniczny od judaizmu z czasów Jezusa?, Jak to się stało, że Kościół odciął się od swoich żydowskich korzeni?, Jak można podzielić się z Żydami świadectwem o Chrystusie?, Co może dać chrześcijanom obchodzenie żydowskich świąt? To tylko niektóre kwestie, którymi zajmuje się Sid Roth. Jednak najważniejszą rzeczą, która jak refren przewija się przez całą książkę jest jego wizja „Jednego Nowego Człowieka”. Żydzi i wierzący z narodów zgromadzeni wspólnie w jednym Kościele Chrystusa, zburzenie muru nieprzyjaźni pomiędzy obydwoma tymi grupami- oto cel, którego spełnienie przyniesie, zdaniem autora, przebudzenie (tzn. odwrócenie się ludzi od martwej religijności i rytuałów na rzecz osobistej, żywej relacji z Bogiem) jakiego nigdy jeszcze na świecie nie było.

Sid Roth pisze w sposób barwny i interesujący. Równocześnie z każdej strony przebija ogromna pasja i zaangażowanie. Na uwagę zasługuje fakt, że jego nauczanie jest bardzo zrównoważone i mocno chrystocentryczne, co dobrze podsumowuje chociażby taki cytat: „Nigdy nie trać z oczu istoty sprawy. Tą istotą nie są tutaj żydowskie korzenie, ale żydowski Mesjasz(…)” W książce są również bardzo wzruszające momenty, szczególnie świadectwo autora dotyczące nawrócenia jego ojca.

Bracie Roth, dziękuję Ci za tę piękną i inspirującą książkę.

Charyzmatyk, entuzjasta z pasją piszę o połączeniu Dzieci Bożych w jedną społeczność pod nazwą "Jeden Nowy Człowiek" wg Listu ap. Pawła do Efezjan 2 r. Swoje przekonania i wiarę opiera o całe Pismo Święte. Jak dla mnie rewelacja - przeczytałem "jednym tchem".

• Literatura Chrześcijańska i Religijna
  • Judaica
  • Duchowość szeroko pojęta

Dodaj cytat z książki Niepełny Kościół. Budowanie pomostu pomiędzy Bożymi dziećmi.