The Loves of Faustyna
83-7180-999-9
Amory, Faustyna
dona

Dowcipna, lekka opowieść o życiu młodej dziewczyny Faustyny, pół Polki - pół Irlandki, studiującej w latach sześćdziesiątych w Krakowie. O odmienności tej banalnej z pozoru historii świadczy jednak sposób narracji, oraz fakt, że poznajemy ówczesną polską rzeczywistość poprzez kolejne romanse ze spotykanymi przez bohaterkę mężczyznami. Polska widziana jej oczami wydaje się odmienna od tej jaką znamy.

Gapowiczka | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Bardzo ciekawa, świetnie napisana książka, z dużą dozą inteligentnego humoru oraz nietuzinkowych porównań i metafor. Pod lekkimi opowieściami o przygodach damsko-męskich głównej bohaterki kryje się drugie i trzecie dno, które pozwala spojrzeć na historię z innej, bardziej ludzkiej perspektywy.

robaczeeek | 2015-11-06
Na półkach: Wymienie, Przeczytane, Posiadam