Braterstwo, solidarność, współdziałanie. Pisma spółdzielcze i stowarzyszeniowe

Seria: Biblioteka "Obywatela"
Wydawnictwo: Redakcja pisma "Nowy Obywatel"

Na 280 stronach znaleźć można najważniejsze teksty tego autora o wspomnianej tematyce, m.in. Idee społeczne kooperatyzmu, Kooperatywa jako sprawa wyzwolenia ludu pracującego, znaczenie spółdzielczości dla demokracji, Stowarzyszenia i ich rola, Związki, Przyjaźnie i inne. Oprócz tego, jako bonus a unikatowy tekst Jana Wolskiego z przemówień Edwarda Abramowskiego oraz obszerne posłowie Remigiusza Okraski, zatytułowane Braterstwo ponad wszystko.

Wybór i opracowanie Remigiusz Okraska.

źródło okładki: http://nowyobywatel.pl

Filip | 2016-01-23