Poszukiwania

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
83-89763-09-5
poradniki
Hanna

"Opowieść o sensie życia, duchowości, mistyce. O tym, jak ważna jest przyjaźń, bliskość, okruchy życia, smutne i wesołe, dramatyczne i błahe, które, gdy tylko nauczymy się właściwie patrzeć, ujawnią swój blask i prawdę. O tym, co w codziennych zmaganiach z życiem zazwyczaj nam umyka, ale czego warto nauczyć się cenić, by pełniej zrozumieć siebie oraz usłyszeć, co mają nam do powiedzenia inni. A także o ludziach, którzy w sytuacjach pozornie bez wyjścia nie poddają się, walczą o bliskich, siebie, swój los, by wieść pełną, niezdegradowaną egzystencję. To duchowa wędrówka wytrawnej polityk, która w politycznej praktyce musiała stale pamiętać o "tu i teraz", ale pomimo tego nie zatraciła wewnętrznego światła, które dostrzega również u innych. I, co najważniejsze, potrafi się nim dzielić." Źródło: Merlin.pl

USAGI | 2012-05-02
Przeczytana: 30 kwietnia 2012

Osoby, które wyrażają w owej książce swoje zdanie na jej temat - piszę oczywiście ,ze jest to wybitne dzieło na które autorka poświęciła wiele czasu. Niestety ne mogę się z tym zgodzić. Początek książki rzeczywiście jest ,że tak to ujmę czymś nowym i napisanym przez autorkę. Opowiedziane historie życia znajomych autorki też były dość ciekawe. Lecz co najmniej połowa książki jest opisem życie kobiet, które poświeciły się różnej religii. Szczerze mówiąc, gdybym chciała poznać historię życia jakiejś świętej, to poszukałabym literatury na ten temat, zamiast czytać taką wzmiankę w książce typu "Poszukiwania". Sam też opis ich żywota w żadnej sposób ne przybliża mi tematu poszukiwać własnej wiary. Często jest tak, że czytam książkę i dopiero ostatnie rozdziały okazują się wartościowe. W tym przypadku początek był interesujący, a koniec mógłby ne być integralną częścią tego tytułu.

pysia921 | 2016-08-29
Przeczytana: 25 sierpnia 2016