Wsłuchując się w Prozac

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia i Medycyna". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
Listening to Prozac
poradniki
Cathhhy

Głośna książka Petera Kramera to nie tylko wnikliwe studium leczenia depresji modnym lekiem o nazwie Prozac. Rozważania autora można bowiem uogólnić na zastosowanie całej nowej generacji leków w terapii zarówno depresji, jak i innych dolegliwości i problemów emocjonalnych będących do niedawna na pograniczu psychoterapii, psychiatrii i psychosomatyki. Leki te nie tylko pomagają w usuwaniu objawów depresyjnych, abstynencyjnych, bulimii czy nerwicy natręctw. Poprawiają także ogólnie samopoczucie pacjenta, wzmacniają go wewnętrznie i podnoszą jego odporność na stres. Dzięki temu w połączeniu z psychoterapią pozwalającą uzyskać i utrwalić zmiany osobowości, które trudno byłoby osiągnąć koncentrując się tylko na przyczynach, albo tylko na skutkach cierpień wynikających z niskiego poczucia wartości, braku pewności siebie i wahań nastroju. Wierzymy, że książka ta pomoże lekarzom, psychoterapeutom i ich pacjentom we wspólnym dążeniu do celów, które kilka lat temu były nieosiągalne, a wszystkim, których interesuje kondycja człowieka i możliwości jej poprawy, dostarczy fascynującej lektury.

Chyba powinnam chcieć to przeczytać przed przeczytaniem "Skutek uboczny: śmierć", ale cóż. Chcę przeczytać.

Nietamarja | 2015-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2015