Mężczyźni, którzy nie potrafią kochać

Tłumaczenie: Małgorzata Ojrzyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Men Who Can't Love
83-7255-636-9
Mężczyźni, kochać
poradniki
dona

Gdy uczucia wygasają, to najczęściej kobieta poczuwa się do winy za rozpad związku. Uważa, że nie była dość czuła i troskliwa, i dlatego została sama. Autorzy - wbrew silnie zakorzenionemu zwyczajowi - przekonują, że "winne" miały tylko to nieszczęście, iż związały się z partnerem czującym chorobliwe zagrożenie przed trwałym związkiem. Książka skierowana jest głównie do tych pań, które wszelkie porażki na gruncie damsko-męskim przypisują sobie. Poucza, jak rozpoznawać mężczyznę ogarniętego fobią przed trwałym zaangażowaniem.

książek: 1979
Renax | 2014-04-16
Na półkach: Przeczytane, Poradniki, 2014
Przeczytana: 16 kwietnia 2014

Raczej nie czytam poradników, ale tym razem skusił mnie tytuł. Moja opinia o książce jest pozytywna. Opisuje problem fobii wobec trwałych związków u mężczyzn. Jest wiele przykładów, wypunktowane łopatologicznie.
Ważnym atutem książki jest wyjaśnienie społeczno kulturowe zaburzeń emocjonalnych.

Sorsa | 2013-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Świetna, napisana z dużym poczuciem humoru książka, traktująca o mężczyznach niezdolnych do stworzenia stałego związku. Autor poświęcił 10 lat badań zagadnieniu, rozmawiając zarówno z mężczyznami, borykającymi się z tym problemem, jak i z ich kobietami. W wyniku jego pracy powstał niezły przekrój typowych zachowań współczesnego Houdiniego - mistrza czarowania i znikania, wiecznego chłopca, najpierw poświęcającego nieproporcjonalne wysiłki, by zdobyć kobietę, a potem dopiero zastanawiającego się, czy jest gotowy na to, co zdobył. Zawiera praktyczne rady, jak go rozpoznać i jak z nim postępować, opierając się na wiedzy, że jego lęk przed zaangażowaniem w związek ma znamiona fobii, takiej jak klaustrofobia, czy arachnofobia i rządzi się tymi samymi zasadami. Tłumaczy, choć nie usprawiedliwia wiele jego sprzecznych zachowań. Stawia też przed kobietą pytanie, czy w ogóle warto z nim być.

Kasia | 2013-03-22
Przeczytana: marzec 2013

Bardzo dobra książka którą powinni przeczytać wszyscy którzy chcą się dowiedzieć co się stało z partnerem.Który do tej pory przychyliłby nieba a nagle zaczyna się oddalać.

Joanna | 2014-09-29

Sama prawda o większości facetów- niedojrzałych emocjonalnie i bardzo egoistycznych.

Lucy78 | 2015-05-26

SUPER WYTŁUMACZY O CO CHODZI GDY SIĘ TRAFI NA TAKIEGO ....
Zbyt póżno ją przeczytałam zaoszczędziłabym sobie wielu stresów i poczucia winy

jaczylion0 | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016