Kobiety mafii

Okładka książki Kobiety mafii Ombretta Ingrascì
Okładka książki Kobiety mafii
Ombretta Ingrascì Wydawnictwo: Klub dla Ciebie literatura piękna
Donne d’onore Storie di mafia al femminile
Klub dla Ciebie
2010-08-05
2010-08-05
978-83-258-0224-0
Hanna Cieśla
literatura faktu mafia

Książka "Kobiety mafii" to wynik badawczego zainteresowania Ombretty Ingrasci (doktor historii i ekspert od przestępczości typu mafijnego. Autorka stara się przedstawić jak najdokładniej (szeroka bibliografia) kwestie aktywnego udziału kobiet w mafii i tym samym obala mity zadań kobiet w mafii od lat 70 XX wieku. Płeć piękna to nie tylko osoby, które mają za zadanie pełnienie tradycyjnych ról w sferze prywatnej np. podżeganie mężczyzn do wendety, przekazywanie kodeksu kulturowego mafii czy stanowienia towaru wymiennego w polityce matrymonialnej. Kobiety we współczesnej mafii pełnią ogromnie ważne role, jako kurierki i organizatorki handlu narkotykami, są posłankami i strażniczkami męskiej reputacji oraz wspomagają w działalności ekonomiczno-finansowej. Autorka mówi głośno o sprawach tabu, a wszystko popiera takimi źródłami jak np. orzeczenia świadków, a szczególnie rozmowami ze "skruszonymi" mafiosami i kobietami współpracującymi z organami ścigania.

Książka jest napisana językiem naukowym, ale skierowanym do każdego czytelnika. Znajduje się wiele przypisów, co pozwoli osobom, których tematyka świata mafii bardziej zainteresuje po sięgniecie do innych pozycji.

Polecam wszystkim, którzy chcieliby mieć precyzyjniejszych pogląd na sytuacje kobiet.

Ksiązka ciekawa, aczkolwiek napisana jeżykiem bardziej naukowym. Trudno czytać na raty, trzeba przysiąść i zagłębić się całkowicie w tej ksiązce. Pozycja kobiet w strukturach mafii włoskiej opisana świetnie.Książka warta przeczytania.

• Literatura faktu
  • POPULARNO-NAUKOWE
  • Sprzedaż wymiana
  • 52 książki w 2012
  • Reportaż, literatura faktu

Dodaj cytat z książki Kobiety mafii