Fullmetal Alchemist t. 15

Tłumaczenie: Paweł Dybała
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fullmetal Alchemist". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: J.P. Fantastica
Hagane no Renkinjutsushi
978-83-7471-073-2
manga, FMA, Edward Elric, alchemia
komiksy
Oceansoul

Dwaj bracia, Edward i Alphonse Elric, za pomocą tajemnej sztuki alchemii podejmują rozpaczliwą próbę przywrócenia życia zmarłej matce. Niestety, transmutacja kończy się niepowodzeniem. Ostatkiem sił Edwardowi udaje się przywołać z zaświatów duszę Alphonsa i zamknąć ją w metalowej zbroi, jednak cena, jaką musiał za to zapłacić, jest wysoka – Edward musi poświęcić w zamian swoją prawą rękę. Bracia składają przysięgę, że pewnego dnia odzyskają wszystko to, co utracili...

EmilyStrange | 2012-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2012

Historia o wojnie, którą opowiada Riza jest niezwykle autentyczna i powinna zmusić każdego do przemyśleń na temat niepotrzebnych konfliktów. Wojna nigdy nie jest rozwiązaniem, a psychika żołnierzy po jej zakończeniu często na zawsze zostaje złamana. FMA to manga z mądrym przesłaniem, ale obawiam się, że nie każdy to pojmuje.

Aiwlys | 2013-01-24
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: 2010 rok

Nareszcie coś więcej o Ishvarze. Nie wiem czemu, ale spodobał mi się ten tom.

Aleksandra | 2013-11-02

Uważam, że jest to jedna z lepiej dopracowanych mang fantasy. Postacie może i są przewidywalne, ale w tym wszystkim zabawne i łatwo się z nimi utożsamić.
Zdaje mi się, że ta manga spełnia wszystkie wymogi gatunku i to w pięknym stylu.

| 2012-02-23

Kocham to!!!!