Tłumaczenie: Adam Szymanowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7255-305-X
dona

Kiedy do Texaco, dzielnicy na obrzeżach martynikańskiego miasta Fort-de-France, przybywa urbanista, jej los zdaje się być przesądzony. Bezładne chaty i szałasy stanowią zbyt oczywisty dysonans w krajobrazie współczesnej metropolii. Lecz to właśnie tam, wśród zamieszkujących dzielnicę potomków niewolników i robotników najemnych, zachowały się w zbiorowej pamięci historia, kultura i tożsamość wyspy. Powieść Patricka Chamoiseau to pełna pasji, ale i humoru mowa obronna Marii Zofii Laborieux, założycielki Texaco. Przywołując dziesiątki niecodziennych zdarzeń i postaci, rytuałów i wierzeń odtwarza ona złożone dzieje Martyniki i jej wielonarodowej społeczności, kreśli zmieniający się jak w kalejdoskopie świat, w którym rzeczywistość stale ociera się o magię.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Texaco-p-1162-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Texaco-p-1162-.html