Legendy średniowieczne

Wydawnictwo: SBM
978-83-61280-22-4
Legendy, średniowieczne
dona

Pięknie ilustrowana książka, która przeniesie Cię w zamierzchłe czasy mądrych władców, pięknych księżniczek, dzielnych rycerzy i walecznych bohaterów.

Isadora | 2010-10-18

Popularne średniowieczne legendy w wersji dla dzieci (m.in.Tristan i Izolda,Romeo i Julia,Robin Hood,Peer Gynt).Jednak jak na mój gust zostały one zbyt spłycone,brakuje im głębi,tak jakby autorka skupiła się jedynie na streszczeniu najważniejszych punktów każdej opowieści,a nie potrafiła już przekazać przesłania.Przecież to nie tylko ciekawe opowiastki,te historie powinny nawet dziecko skłonić do chwili refleksji,a tak nie jest.
Mogą co najwyżej zachęcić w późniejszym wieku do studiowania pełnych wersji tychże opowieści.

| 2011-08-02
AsicaA | 2015-03-06