Usypianki. 100 bajek

Wydawnictwo: BIS
8 (3 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Zbiór króciutkich, ciepłych i pogodnych bajeczek o żabkach, motylach, biedronkach, świerszczach, pszczółkach, ptaszkach, kózkach, owieczkach, a niekiedy także o dzieciach.
Doskonałe do usypiania w pogodnym nastroju!

źródło opisu: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=939

źródło okładki: http://www.wydawnictwobis.com.pl/product.php?id=939

nieperfekcyjnie | 2016-01-19
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Egzemplarze książek zawierające jedną, zazwyczaj dłuższą, historię mają swój urok, jednak w przypadku literatury dziecięcej lubię zbiory opowiadań czy bajek, ponieważ w jednej pozycji można zawrzeć maksimum różnorodnej treści. Ponadto dzięki temu, czytelnik ma możliwość wyboru odpowiedniej historii do aktualnych potrzeb.

"Usypianki" to zbiór stu bajek, których bohaterowie są najczęściej zwierzątkami, ale również kroplami wody, chmurkami czy dziećmi. Każda opowieść porusza inną tematykę, dlatego czytelnicy mają duży wybór różnorodnych historii. "Sześcionożna ośmiornica" to opowiadanie o młodej ośmiorniczce Kasi z sześcioma nogami, którą siostry wyśmiewają z powodu bycia inną, jednak zmieniają zdanie, kiedy Kasia okazuje się najlepsza w łowieniu ryb. Bajka "Miś" przedstawia Tomka, który nie potrafi upilnować swoich zabawek, dlatego gubi misia. W innej opowieści zatytułowanej "Mała syrenka"...

Basia | 2014-10-07

Studnia z pomysłami i tekstami z której może czerpać każdy bibliotekarz. Krótkie powiastki na każdą okazję.Genialny zbiorek, idealny na lekcje do przedszkola i bibliotek, na każde zajęcia dotyczące pór roku, magicznych słów, uczenia dzieci porządków, itd, itp.
Polecam!

Na półkach: Przeczytane, BIS

Alicja już od małego była przyzwyczajana do książek. A wszystko dlatego, że ja się z nimi po prostu nie rozstaję. Gdy więc tylko moje dziecko miało kłopot z uśnięciem, chwytałam za książkę i czytałam. Na początku nie zwracałam uwagi na to co takiego mam w ręku, bo Ala była bardzo malutka i tak naprawdę bardziej interesowało ją to, że do niej mówię niż to co takiego mówię. Wsłuchiwała się w mój głos i spokojnie usypiała.

Potem była już nieco starsza i musiałam staranniej dobierać literaturę. Sięgałam po różne krótkie opowiadania czy bajeczki, by nie znudzić czytaniem mojego brzdąca i jednocześnie by mała wciąż była zadowolona z tak spędzonego czasu razem. I w zasadzie do dziś tak wyglądają nasze wieczory. Jasne, że nie wszystkie, bo zdarza się, że Alicja potrzebuje małej przerwy i odkładamy bajki na kilka wieczorów. Ale takich przerw mamy zazwyczaj bardzo mało i nie trwają one długo. A ja cieszę się, że moja córeczka tak bardzo polubiła literaturę :)

Już nie raz polecałyśmy Wam...

Dorota Smakuje | 2015-10-24
Monika | 2014-04-12