Posłannictwo historii czasu pogardy i zakłamania

Wydawnictwo: Norbertinum
8372221944
historyczna

Książka dotycząca opisywania historii, a niekiedy jej kształtownia przez naukowców i polityków. Autor przypomina praktyki powojennej Polski, gdzie zakłamywanie historii naszego kraju osiągnęło apogeum. Stara się przedstawić nowe sposoby na opis przeszłości, a także wyraża nadzieje na odzyskanie zapomnianych prawd z przeszłości i ukształtowanie uczciwego społeczeństwa, dla którego poznanie historii będzie osobistą powinnością.