Jak błysnąć wiedzą czyli 270 ciekawostek o zwierzętach i roślinach

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
275 populäre Irrtümer über Pflanzen und Tiere
83-7404-343-1
Weronika

Czy to prawda, że słonie, czując nadchodzącą śmierć, udają się na cmentarzysko słoni? Czy kleszcze rzeczywiście czyhają na drzewach na przechodzących w dole ludzi i zwierzęta, aby spaść na nich i napić się krwi swych ofiar? Czy huba jest szczególnie suchym drewnem, służącym do rozpalania ognia? Czy węże hipnotyzują swoje ofiary przenikliwym wzrokiem? Nie! A jednak te i wiele innych mylnych opinii, nieporozumień i półprawd niezmiennie wpływa na nasz sposób postrzegania przyrody.

Ulrich Schmid - przyrodnik, naukowiec i znakomity gawędziarz opowiada wiele ciekawostek ze świata przyrody.

comique | 2014-02-19

Warto przeczytać, aby błysnąć wiedzą! :D

Myosotis | 2013-04-01

Książka ta sprawiła, że bo dołku odzyskałam pewność siebie, bo okazało się, że wszystko to wiem.

katiakate | 2014-04-15

Mogę pochwalić się większą wiedzą na temat na przykład roślin i zwierząt. I to nie jest wiedza jak z Wikipedii, nie znajdziecie takich informacji w zwykłej książeczce ;)! Choć kiedyś interesowały mnie pandy wielkie, to i tak punkt o nich czytałam z zaciekawieniem. Uprzedzam, nie ma tam żadnych ilustracji i początkowo można się zniechęcić.

Sławomir | 2012-03-30

Warto przeczytać nawet dla samego siebie.

molier123 | 2014-03-10

Bardzo fajna książka!