Dinozaury i inne zwierzęta wymarłe

Książka jest przypisana do serii/cyklu "glob, odkrywanie świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Paweł Skokowski
83-87529-46-X
Nika

W jakich czasach żyły dinozaury? Jak można zrekonstruować ich szkielety? Czy te niezwykłe zwierzęta były dobrymi rodzicami? Ile ton trway mógł zjeść diplodok? W jaki sposób polował straszliwy tyranozaur? Czy dziwaczny archeopteryks był ptakiem czy dinozaurem? Jakie zwierzęta opanowały Ziemię po dinozaurach? Dlaczego w ostatnich stuleciach wyginęło tyle gatunków zwierząt? Odpowiedzi na te pytania i wiele,wiele innych znajdziecie na kartach tej książki. Barwne ilustracje oraz przystępne opisy pozwolą Wam cofnąć się do fascynującego świata dinozaurów i innych nie istniejącyh już dziś zwierząt.

MaiTakeru | 2012-01-18
Na półkach: Przeczytane, Z dzieciństwa

Jedna z najlepszych książek typu "poznawaj świat w bogato ilustrowanej formie", jaką czytałam dziecięciem będąc. Wtedy dinozaury były moją wielką pasją (zresztą - czyją nie były?!) i dużo się z tej książki nauczyłam, że już o czasie spędzonym na samym jej przeglądaniu nie wspomnę. Dzisiaj dinusie bardziej mnie przerażają niż ciekawią, ale dla młodych fanów prehistorii ten tytuł jest jak znalazł.

hans | 2011-10-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 14 stycznia 2002

Lubiłem ją przeglądać i czytać jako dzieciak,mam ją do teraz,ale trochę już wymęczoną:) okładka się zgubiła,mam trochę książek z tej serii "glob":)

Ingvar | 2016-07-26
Selene_san | 2016-06-18