Księga wiedzy i niewiedzy

Wydawnictwo: Świat Książki
The book of general ignorance
popularnonaukowa
fibronektyna

Ile nóg ma stonoga? Kto wynalazł silnik parowy? Do czego służyły pasy cnoty? Co robił Neron, gdy płonął Rzym? Kto urwał nos Sfinksowi? Jaki był ulubiony drink Jamesa Bonda? Ile penisów ma skorek pospolity? Jak pachnie Księżyc? Z jaką prędkością biegnie światło? Jeżeli wciąż wierzysz, że Henryk VIII miał sześć żon, że wokół Ziemi krąży jeden Księżyc i że największym szczytem jest Mount...

Ile nóg ma stonoga?
Kto wynalazł silnik parowy?
Do czego służyły pasy cnoty?
Co robił Neron, gdy płonął Rzym?
Kto urwał nos Sfinksowi?
Jaki był ulubiony drink Jamesa Bonda?
Ile penisów ma skorek pospolity?
Jak pachnie Księżyc?
Z jaką prędkością biegnie światło?

Jeżeli wciąż wierzysz, że Henryk VIII miał sześć żon, że wokół Ziemi krąży jeden Księżyc i że największym szczytem jest Mount Everest, przeczytaj tę książkę.

Znajdzie w niej wiele - nie zawsze oczywistych - odpowiedzi na różne pytania.

źródło opisu: Wyd. Świat Książki, 2008

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Książka ta jest przeznaczona dla tych wszystkich, którzy wiedzą, że niewiele wiedzą. Zawiera kilkaset informacji, które nie są znane zwykłym ludziom. Ale nie zarysowuje nawet powierzchni ludzkiej niewiedzy, ponieważ znajdziemy tu ten typ pytań, na które można odpowiedzieć.

Kraver | 2017-01-22

Genialna i przezabawna książka. Opisuje wiele rzeczy których z pozoru człowiek nie potrzebuje wiedzieć, a po ich przeczytaniu ma się wrażenie że własnie tej informacji mi potrzeba było. Lekka książka.

Tomasz | 2016-02-12
Przeczytana: 04 lutego 2016

Bardzo dobra książka dla ludzi ciekawych świata. Znajdziemy w niej ogromną ilość ciekawostek na wiele tematów. Nie przynudza i fajnie się ją czyta. Polecam.

fibronektyna | 2011-05-28

Ciekawa, zaskakująca, lekka, wciągająca, zabawna, przerażająca etc...

Świetna pozycja dla spragnionych wiedzy i ciekawostek.

Mateusz | 2017-03-29
gogajuka | 2015-12-18