Kojot Charlie

Tłumaczenie: Natalia Mętrak-Ruda
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zwierzęta I Ludzie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: StudioEMKA
The Daily Coyote
978-83-61159-15-5
kojot
Leonor

Shreve zakochała się w czerwonym pyle Wyoming, w górach Bighorn i nieskończonej przestrzeni. Nie mogąc wyzwolić się spod zaklęcia, jakie rzucił na nią stan kowbojów, szybko zamieniła mieszkanie w Nowym Jorku na dom w Ten Sleep - miejscowości o trzystu mieszkańcach. Wyrzuciła komórkę i poddała się regułom ziemi, przystosowując się do trybu życia, który stanowi antytezę miejskiej dżungli. Czas...

Wyrzuciła komórkę i poddała się regułom ziemi, przystosowując się do trybu życia, który stanowi antytezę miejskiej dżungli. Czas płynie tu inaczej, natura jest jednocześnie groźna i życiodajna, o świcie i o zmierzchu spotkać można kojoty i łosie. Któregoś dnia Shreve przypadkiem poznała kowboja - najpierw zaprzyjaźniła się z nim, a po krótkim czasie - zadurzyła.
Kiedy niespodziewanie dostała od niego w prezencie dziesięciodniowe szczenię kojota, którego rodzice zostali zabici, Shreve postanowiła dokonać niemożliwego - wychować kojota w maleńkiej drewnianej chatce. Nazwała go Charlie.
"Kojot Charlie" to ilustrowana pięknymi zdjęciami opowieść o dzikości i oswojeniu, o naturze i cywilizacji, i w końcu - o przebaczeniu, lojalności i miłości we wszystkich jej formach.

modraszka88 | 2012-09-20
Przeczytana: 2011 rok

Książka opowiada przede wszystkim o wolności ponieważ autorka ucieka od schematu życia. Nawiązuje wspaniałą przyjaźń z kojotem, któremu daje w ten sposób życie z Nowego Yorku do miasteczka Teen sleep. Przedstawia w swej opowieści niesamowicie realistyczne opisy kontaktu z tym zwierzęciem. Jej życie zmienia się całkowicie i staje się nie tyle przygodą co nabiera prawdziwości.
Po przeczytaniu zapragnęłam udać się do Wyoming i odszukać mojego Charliego. W tej książce jest dużo energii i miejsca na marzenia.

Marina | 2011-10-02
Przeczytana: 2011 rok

"Prawdziwa opowieść o miłości i zaufaniu" - taki napis widnieje na okładce książki. Liczyłam, że to hasło mnie nie zawiedzie i odnajdę na stronicach książki wzruszającą historię.
Autorka opisuje zdarzenia jasno i szczegółowo, przyjemnym językiem. Wyobrazić sobie głównego bohatera, czyli kojota, pomagają kolorowe zdjęcia.
Ta piękna historia opowiada o życiu autorki w Wyoming, o przyjaźni i oswajaniu dzikiego zwierzęcia. O miłości, która potrafi zakwitnąć między kojotem i człowiekiem, o marzeniach i ich realizacji.
Polecam książkę każdemu, nie tylko miłośnikom psów czy dzikich zwierząt.

DrM | 2016-08-31
Ania | 2016-07-12