D.E.S.I.G.N. Domowy Elementarz Sprzętów i Gratów Niecodziennych

Seria: S.E.R.I.A.
Wydawnictwo: Dwie Siostry
sztuka
Anna

"D.E.S.I.G.N." - kontynuacja przebojowego "D.O.M.K.U." - to nowatorska książka dla dzieci o najbardziej wszechobecnej i najbardziej niedocenianej ze sztuk - designie. "D.E.S.I.G.N." to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany...

"D.E.S.I.G.N." to historia wzornictwa w pigułce: pasjonujący przegląd 69 najciekawszych domowych przedmiotów z ostatnich 150 lat - od tych klasycznych po te najbardziej zwariowane: łóżko w kształcie ringu bokserskiego, pobazgrany żyrandol czy lustro kościotrup. Większość z nich to ikony designu zaprojektowane przez najwybitniejszych projektantów - od Le Corbusiera po Philippe'a Starcka. Poprzez lekkie i dowcipne opisy, barwne anegdoty i jeszcze barwniejsze ilustracje "D.E.S.I.G.N." bawi, zadziwia i uwrażliwia na estetykę i formę otaczających nas przedmiotów.

ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2010

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/

fioletowe-serce | 2015-06-29

Dzisiaj książka, na której przeczytanie trochę czekałam. Już jakiś czas temu usłyszałam o książeczkach dla dzieci z serii S.Z.T.U.K.A. Swego rodzaju przewodniki dla najmłodszych są oprawione świetnymi ilustracjami. Książka aż pęka w szwach od kolorów, obrazków, tekstu, informacji i inspiracji. Ja jestem w stu procentach zakochana i czytałam ją z zachwytem. Wymienione są rzeczy wszystkim bardzo dobrze znane, które wydaje się, że istnieją od zawsze. To niesamowite, że ktoś kiedyś wstał i wpadł na pomysł ich stworzenia! Rewelacja! Zachwycam się designem coraz bardziej, a myślałam, że już bardziej nie można! Bo wiecie.... ostatnio już jestem w dwustu procentach pewna, że to właśnie tą drogą chcę podążać. To taka piękna droga! :D
Bardzo serdecznie polecam książkę każdemu z Was! Naprawdę mnóstwo inspiracji! :)

Więcej chyba nie umiem dzisiaj o niej napisać. W sercu mam wielkie uwielbienie dla tej książki i mam nadzieję, że to czujecie ^^

aniaszew | 2015-02-17
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2015

Książka w stylu Mizielińskich, czyli dużo rysunków, dużo szczegółów. Syn ogląda jak zaczarowany:-)

Piotr | 2013-08-03
Przeczytana: 28 maja 2014

przeczytane dwukrotnie, pierwszy raz ok. 2012.

marinseth | 2012-01-17

Świetna książka, nie tylko dla dzieci ;)

Przeczytana: 03 lutego 2014

Ciekawa, ale jak dla mnie przesadzono z kolorami i ilustracjami. Zbyt dużo bodźców na każdej kartce rozprasza i odciąga o tego co najważniejsze. Ale warta przeczytania.

CarolL | 2014-12-02

Świetna dla dzieci, dorosłych, fascynatów dobrej ilustracji i oczywiście designu!!

dodawi | 2012-09-06
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci

Prek | 2016-11-13
Łukasz Puchalski | 2016-10-21
ROOKIE BOOK IDEAS/ Wykłady, spotkania

ROOKIE BOOK IDEAS to kontynuacja targów książek ROOKIE. Tym razem, organizatorzy zapraszają na cykl wykładów i spotkań poświęconych zagadnieniom książki i druku.

Polska na targach książki w Pekinie

W środę, 29 sierpnia rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Pekinie. Instytut Książki w tym roku już po raz czwarty pokazuje książki polskich autorów i zachęca chińskich wydawców do zainteresowania się naszymi tytułami.