Ludzie Klony. Kopiowanie życia

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pod Lupą Newsweeka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7558-481-3
klonowanie, nauka, ekperyment
literatura faktu
piotrex

"Narodziny Dolly wstrząsnęły naukowcami na całym świecie - pokazały, że możliwe staje się także stworzenie kopii dorosłego człowieka. Sam ""ojciec"" Dolly Ian Wilmut przyznał oficjalnie, że teoretycznie nie ma już żadnych przeszkód do klonowania ludzi za pomocą tej samej metody, którą on zastosował przy tworzeniu słynnej owcy. Ale czy rzeczywiście nie ma przeszkód? Czy tworzenie ludzkich kopii nie zniszczy naturalnego porządku świata? Czy tworząc klony samych siebie nie wydajemy wyroku na gatunek ludzki? I czy sztucznie kreując życie nie zastępujemy w tej materii Boga? Na te i na wiele innych pytań szuka odpowiedzi książka ""Ludzie klony. Kopiowanie życia"". Zanim nas wszystkich sklonują warto tę książkę przeczytać."

książek: 1903
foolosophy | 2010-11-10
Przeczytana: 26 kwietnia 2010

Pokrótce, bo temat jest naprawdę szeroki i podziwiam panią Dorotę za opisanie go w tak bogaty sposób, na takiej ilości kartek. Opisywanie prób klonowania czy „upublicznianie” sklonowanych zwierząt to kropla w morzu klonowania.

W książce czasami śmieszyły a czasami wkurzały różne insynuacje apropo metod kopiowania i in vitro. Zaczynając od tego drugiego, bardzo denerwuje mnie stanowisko kościoła w tej sprawie. Bo co ma banda „świętoszy” do cudzego pragnienia bycia rodzicem?! Jakim prawem ingerują w sposoby poczęcia dziecka? In vitro przecież nie polega na kopiowaniu człowieka. Pobieranie komórki jajowej od kobiety, a plemników od mężczyzny(i to nawet będąc małżeństwem) jest niedopuszczalne, tak? Niby jakim cudem? Komórki jajowe podczas każdej miesiączki umierają i są wydalane z organizmu, tak więc co stoi na przeszkodzie spróbowania bycia rodzicem. Dla mnie to rzecz nie pojęta.

Po drugie, klonowanie. Owszem, jestem za poparciem klonowania w celu uzyskania tkanek dla chorych, w...

Jackobe | 2015-10-07
Magdalina Ma | 2013-11-13