Najsłynniejsze wydarzenia w historii

History's Greatest Hits: Famous Events We Should Know More About
978-83-247-1439-1
historia
historia

Cykl pasjonujących gawęd, opowiadających o najsłynniejszych wydarzeniach w historii, od przeprawy Hannibala na słoniach po zamachy z 11 września. Autor oddziela fakty od mitów, prawdę od narosłych legend. Za co faktycznie zamordowano Juliusza Cezara? Dlaczego krucjaty wcale nie były takie romantyczne? Jak wyglądał dzień zdobycia Bastylii? Co wiemy na pewno o kulisach zabójstwa prezydenta Kennedy?ego? Jak zburzono Mur Berliński

MaiTakeru | 2011-05-28
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Historia

Pięknie wydana pozycja, która obok standardowych "the best of" w rodzaju odkrycia Ameryki czy zdobycia Bastylii opisuje również mniej znane polskiemu czytelnikowi wydarzenia, jak np. głód ziemniaczany w Irlandii, wielki pożar Londynu w XVII w. czy szarżę Lekkiej Brygady w bitwie pod Bałakławą. Jest to zapewne spowodowane tym, że autor jest Amerykaninem i widzi historię świata przez pryzmat dziejów Anglii i Ameryki. Z jednej strony sprawia to, że w książce zabrakło miejsca na większą ilość wydarzeń znaczących dla całego świata, z drugiej zaś strony w ten sposób możemy zdobyć wiedzę na temat historii, o których być może nigdy dotąd nie słyszeliśmy.

Dodam jeszcze, że książka pisana jest lekkim, popularnonaukowym stylem. Wg mnie pozycja ta to dobry pomysł na prezent dla nastoletniego miłośnika historii; zwłaszcza, że wzbogacona jest w duże reprodukcje (czasem mniej znanych) obrazów ilustrujących dane wydarzenie.

Gacol | 2016-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2016