Seven for a Secret
niebieska

Fryderyka Hammond przenosi się do ciotki, by zamieszkać z nią w małej miejscowości Harper's Green, nad którą góruje wspaniały dwór St. Aubyn's. Ciche i na pozór zwyczajne miejsce, gdzie nic się nie dzieje, kryje wiele fascynujących tajemnic. Czego obawia się Rachela z dziwnego domu „Pod Dzwonem”? O jakim sekrecie ma przypominać obrazek z siedmioma srokami w pokoju nieszczęśliwej Flory Lane? I...

Ciche i na pozór zwyczajne miejsce, gdzie nic się nie dzieje, kryje wiele fascynujących tajemnic. Czego obawia się Rachela z dziwnego domu „Pod Dzwonem”? O jakim sekrecie ma przypominać obrazek z siedmioma srokami w pokoju nieszczęśliwej Flory Lane? I dlaczego dumny dziedzic St. Aubyn tak bardzo troszczy się o swą dawną nianię Lucy? Spokojne Harper's Green staje się nagle widownią dramatycznych wydarzeń. Jednak wszystkie te dziwne sprawy odchodzą na dalszy plan, gdy w życiu Fryderyki pojawia się wielka miłość.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Książka bardzo fajna taka typowo kobieca ale nie jest to żadne romansidło. Podoba mi się że autorka nie skupiła się tylko na głównej bohaterce, występują też bardzo ciekawe wątki poboczne i to też daje duży urok tej książce. Przeczytałam ją bardzo szybko gdyż jest napisana bardzo przystępnym językiem. Jest to druga powieść tej autorki jaką przeczytałam i na pewno nie ostatnie.

Anna | 2015-07-06
Przeczytana: lipiec 2015

Sięgnęłam po tę książkę raczej wiedząc czego się spodziewać po autorce i tego typu literaturze: romansu z epoki. Książka rozpoczęła się przewidywalnie od przedstawienia głównej bohaterki, życia jej i jej rodziny. Poznajemy Fryderykę jako 13-nastoletnie dziecko, które nie poznało nigdy ojca i wiodło nudne życie z frustrowaną matką. Nagle sytuacja dziewczyny się dramatycznie zmienia, tym samym zmienia się całe jej życie. To najbardziej podobało mi się w tej książce. Nie jest to taki zupełnie klasyczny romans, raczej historia z romansem w tle, ale również ze skrywaną przez lata wielką tajemnicą i ludzkimi dramatami. W książce jest wiele zaskakujących zwrotów akcji i niespodzianek. I nawet gdy wydaje się że autorka spoczęła na laurach i zmierza do happy endu, znów zaskoczenie. Romans, ale niebanalny, naprawdę polecam.

malineczka74 | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

Autorkę powieści "Wyjawiony sekret" poznałam kilka lat temu .Jej powieści ,które przeczytałam zaliczyłam do udanych.I ta książka to także godna polecenia lektura.
Akcja powieści dzieje się ponad 100 lat temu w Anglii - kiedy nie było samochodów i innych zdobyczy techniki,gdy listy tradycyjne zastepowały dzisiejsze maile ,ale natura ludzka była równie skomlikowana jak dziś.Główna bohaterka ma na imię Fryderyka - poznajemy ją gdy ma 13 lat i wychowywana jest samotnie przez matkę,ktora nigdy nie pogodziła się z utratą rodowego majątku "Cedrowego Dworu".Ten cios doprowadza ją do udaru ,a Freddie trafia pod opiekę ciotki Zosi i przenosi się do Harper's Green.Tam uczęszcza do dworu na lekcje i poznaje wspaniałe przyjaciółki z którymi pobiera na miejscu edukację,a potem wyjeżdza do szkoły z internatem.Jej życie ulega wielu komlikacjom po zakończeniu szkoły - bo powrót do małej osady i domu ciotki obfituje w całą masę tajmniczych zdarzeń ,sensacji i sekretów rodzinnych.Nie brak w opisanych...

Patrycja | 2014-09-26

ciekawa,wciągająca i nie do końca przewidywalna :)

Malwa | 2015-01-07

Ciekawa, wciągająca opowieść, trochę zabawna. Warto po nią sięgnąć

Diana Diana | 2012-09-10
Przeczytana: 08 września 2012

Bardzo przyjemna , chwilami zabawna, chwilami ciekawa.

Agnieszka W | 2016-12-03
Martyna | 2016-09-21