Wywrotowcy? Komunistyczna Partia USA we wczesnym okresie zimnej wojny 1945-1954

83-88542-52-4
komunizm, McCarthy, USA, zimna wojna
historia

Praca przynosi pierwsze w kraju opracowanie tematu. Autor ukazuje meandry ideologiczne pierwszego okresu funkcjonowania partii, jej działalność, strukturę i sposób finansowania – z jednej strony, a działania Kongresu i wymiaru sprawiedliwości wobec różnorodnych form działalności KP USA – z drugiej. Autor stara się wyważyć rzeczywistą rolę partii w USA, ocenia ją obiektywnie – bez uprzedzeń i emocji, stosując rzetelny warsztat badawczy i bogatą bazę źródłową.

Bartowski | 2015-10-09

Tylko dla pasjonatów.