Techniki wpływu społecznego

Seria: Wykłady z psychologii [Scholar]
Wydawnictwo: Scholar
Sylwia

Ksiażka zawiera analizę najróżniejszych technik używanych przez ludzi po to, aby efektywnie wpływać na innych. Dariusz Doliński nie ogranicza się do ich opisu oraz przedstawienia badań eksperymentalnych, w których weryfikowano skuteczność owych technik. Rozważa też problem mechanizmów psychologicznych, które sprawiają, że ludzie stają się ulegli wobec kierowanych do nich próśb. Większość...

Większość omawianych badań została zrealizowana w naturalnym kontekście społecznym: na ulicach, w bibliotekach, hipermarketach, restauracjach czy na parkingach samochodowych. Spora ich część przeprowadzona została w Polsce – przez samego Autora i liczne grono jego współpracowników.
Książka adresowana jest głównie do psychologów, socjologów i specjalistów z zakresu innych nauk społecznych, a także do osób zajmujących się zawodowo marketingiem i reklamą.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe SCHOLAR, 2005

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Florianf | 2015-02-08

Fajnie uporządkowana wiedza. Przydatne.

| 2010-11-19
Na półkach: Mam, Przeczytane

Świetna pozycja dla fascynatów psychologii !!!

Joanna | 2010-07-27
Na półkach: Przeczytane, Autorzy polscy

Rewelacyjnie napisane, nawet z przykładami. Niektóre przykłady jak dla mnie malo uczciwe, ale mimo to książka jest fajna. Można się niej dowiedzieć wiele o ludziach, a także nie dać się nabrać na sztuczki sprzedawców.