Marta Patton i Kapłanka Miłości

Wydawnictwo: Siedmioróg
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
LubimyCzytać

Powieść detektywistyczna dla młodzieży popularnego polskiego autora Aleksandra Minkowskiego. Są tropicielami złoczyńców - kulturysta Filip, rudowłosy haker Patryk i ich przywódczyni, zielonooka nastolatka Marta Patton, w której obaj się podkochują. Zamiłowanie do niezwykłych przygód każe im tropić groźnych przestępców, badać magiczne zjawiska, rozwiązywać skomplikowane zagadki. Często ocierają się o śmiertelne zagrożenie. Tym razem Marta Patton i jej przyjaciele rozwiązują tajemnicę kapłanki miłości.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Matras

Kiti | 2016-01-24

Marta Patton wraz ze swoimi dwoma przyjaciółmi prowadzi Klub Tropicieli Złoczyńców, zajmujący się, jak nazwa wskazuje, rozwiązywaniem zagadek detektywistyczno-kryminalnych. Tym razem mieli nowe zlecenie.

Z domów zaczęli znikać z pozoru szczęśliwi nastolatkowie. Prosili rodziców, by się o nich nie martwili. Nikt nie wiedział, gdzie są, czy nie dzieje im się krzywda. Po pewnym czasie dzieci prosiły o datki. Marcie udało się ustalić, że sprawa związana jest z Kapłanką Miłości, być może sektą, która werbowała swoich zwolenników. W jakim celu?

Książka jest ciekawa, czytałam ją ze sporym zainteresowaniem. Historia z Kapłanką Miłości przypominała mi jedną z opowieści Hitchcocka, w której mieliśmy do czynienia z sektą, werbującą swoich zwolenników. Pomimo tego, że obie historie się różnią, ich temat przewodni jest bardzo zbliżony. Cała seria o Marcie Patton została zresztą wydana w takim samym stylu co Przygody Trzech Detektywów.

Styl pisarza jest prosty, zajmujący, typowo...