Zagłada IV odcinka

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia
piotrex

Inne wydania

Odcinek IV to jeden z pięciu, na jakie podzielony został "Wachlarz", czyli wydzielona organizacja dywersyjna Armii Krajowej, powołana do życia jesienią 1941 roku i działająca do początku roku 1943. Stawiano przed nią ważne zadania strategiczne - realizację planu "Osłona" i prowadzenie dywersji na terenach położonych na wschód od przedwojennej granicy Polski. Odcinek IV, miński, obejmował swym...

Odcinek IV, miński, obejmował swym zasięgiem obszar rozciągający się od Lidy i Baranowicz po Witebsk i Smoleńsk. Aczkolwiek Autor przedstawia jego dzieje od momentu powstania organizacji, ta dokumentalna publikacja poświęcona jest, co sugeruje tytuł, najbardziej dramatycznym wydarzeniom - nie tylko w historii IV Odcinka, ale całej organizacji.

Wydanie I.

walghuria | 2013-12-24