Faceci są jak ptaki. Instrukcja obsługi osobnika płci męskiej

Tłumaczenie: Zbigniew Kościuk
Wydawnictwo: G+J
Dating, Mating, and Manhandling. The Ornithological Guide to Man
poradnik, faceci, instrukcja
Weronika

'Mężczyźni są jak ptaki żyjące na wolności. Radośnie wyśpiewują pieśń na twoją chwalę, dopóki nie poruszysz tematu wzajemnych zobowiązań. Łatwo się płoszą, jeśli twoje ruchy są zbyt gwałtowne. Szybko zrywają się do ucieczki, aby uniknąć emocjonalnego uwięzienia.' W poradniku Lauren Frances wyjaśnia zachowania godowe współczesnych samców i podaje praktycznie instrukcje, które pomogą ci...

W poradniku Lauren Frances wyjaśnia zachowania godowe współczesnych samców i podaje praktycznie instrukcje, które pomogą ci schwytać i utrzymać upolowanego ptaszka.

Marzenia | 2013-11-25

Poradnik w zabawny sposób opisujący "zachowania godowe" mężczyzn. Owszem wiele trafnych, dosadnych porad. Ale mnie jednak znudził i tak w życiu nie spamiętam tego wszystkiego nawet gdybym chciała je zastosować. Łatwiej i prościej zdać się na własną intuicję i szczerą uważność w relacjach z innymi.

Agata | 2014-03-15

Jest dość zabawna. W sposób prześmiewczy opisuje męskie zachowania. Świetne dla kobiety po rozstaniu, jeśli nie bierze na serio słów w niej zawartych.

Leń | 2017-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Myślę, że "Faceci są jak ptaki.." może być ciekawą pozycją dla wielbicielek Cosmo i innych niedrogich poradników dla nowoczesnych kobiet. Ponieważ już sięgnęłam po tą książkę, to pozwolę sobie posłużyć się cytatem, który moim zdaniem powiniem pomóc osądzić zainteresowanym, czy mają ochotę ją przeczytać: "Magiczne słowa, które w gwarantowany sposób zakończą każdą kłótnię z każdym facetem: (...) Jeśli nie zamilknie, spróbuj innego zaklęcia: "Czy uspokoiłoby cię, gdybym zrobiła ci łaskę?". Gwarantuję, że ucichnie w ciągu dwóch sekund!".
Reasumując, nie mnie osądzać mądrość ludową zawartą w tej książce, choć myślę, że psychoanalityk którego autorka dość często przywołuje w kontekście nienormalnych facetów, miałby do powiedzenia trochę więcej na ten temat.

Oliksa | 2011-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2011

Przyjemna lektura. Porównanie facetów do ptaków jest bardzo ciekawym zabiegiem autorki. Część tego, co zawarła w tresci jest oczywiste, przynajmniej dla większości kobiet, co nie zmienia faktu, że znalazło się tam kilka cennych rad. Książka, która w żartobliwy sposób może nas czegoś nauczyć w kontaktach z mężczyznami ;)

Sylwia | 2013-04-11

Zabawna, ciekawa. Fajnie się czyta, czasem z przymrużeniem oka;)

Kamila | 2016-10-05
Na półkach: 2016, Przeczytane