Faceci są jak ptaki. Instrukcja obsługi osobnika płci męskiej

Okładka książki Faceci są jak ptaki. Instrukcja obsługi osobnika płci męskiej Lauren Frances
Okładka książki Faceci są jak ptaki. Instrukcja obsługi osobnika płci męskiej
Lauren Frances Wydawnictwo: G+J popularnonaukowa
popularnonaukowa
Dating, Mating, and Manhandling. The Ornithological Guide to Man
G+J
2007-10-05
2007-10-05
Zbigniew Kościuk
poradnik faceci instrukcja

To nie jest podręcznik z automatycznymi receptami na wszystko. Nie każdemu spodoba się humorystyczna, "ornitologiczna" nomenklatura. Ale jeśli ktoś szuka bezpretensjonalnej, dającej podstawę do małych lub średnich porządków w głowie lektury - trafił bardzo dobrze. Kto wie, ta książka dla wielu może być o wiele skuteczniejszą opcją niż poważny, nadęty, pełnoprawnie "psychologiczny" poradnik. Chociażby za sprawą dowcipnego stylu autorki, który pozwala odpowiednio zdystansować się do tematu flirtów, randek i związków damsko-męskich.

Myślę, że "Faceci są jak ptaki.." może być ciekawą pozycją dla wielbicielek Cosmo i innych niedrogich poradników dla nowoczesnych kobiet. Ponieważ już sięgnęłam po tą książkę, to pozwolę sobie posłużyć się cytatem, który moim zdaniem powiniem pomóc osądzić zainteresowanym, czy mają ochotę ją przeczytać: "Magiczne słowa, które w gwarantowany sposób zakończą każdą kłótnię z każdym facetem: (...) Jeśli nie zamilknie, spróbuj innego zaklęcia: "Czy uspokoiłoby cię, gdybym zrobiła ci łaskę?". Gwarantuję, że ucichnie w ciągu dwóch sekund!".
Reasumując, nie mnie osądzać mądrość ludową zawartą w tej książce, choć myślę, że psychoanalityk którego autorka dość często przywołuje w kontekście nienormalnych facetów, miałby do powiedzenia trochę więcej na ten temat.

Poradnik w zabawny sposób opisujący "zachowania godowe" mężczyzn. Owszem wiele trafnych, dosadnych porad. Ale mnie jednak znudził i tak w życiu nie spamiętam tego wszystkiego nawet gdybym chciała je zastosować. Łatwiej i prościej zdać się na własną intuicję i szczerą uważność w relacjach z innymi.

Przyjemna lektura. Porównanie facetów do ptaków jest bardzo ciekawym zabiegiem autorki. Część tego, co zawarła w tresci jest oczywiste, przynajmniej dla większości kobiet, co nie zmienia faktu, że znalazło się tam kilka cennych rad. Książka, która w żartobliwy sposób może nas czegoś nauczyć w kontaktach z mężczyznami ;)

Jest dość zabawna. W sposób prześmiewczy opisuje męskie zachowania. Świetne dla kobiety po rozstaniu, jeśli nie bierze na serio słów w niej zawartych.

Zabawna, ciekawa. Fajnie się czyta, czasem z przymrużeniem oka;)

Zabawna, ciekawa. Fajnie się czyta, czasem z przymrużeniem oka;)

• Domowa biblioteka
  • Moje własne
  • Psychologia

Lauren Frances Faceci są jak ptaki. Instrukcja obsługi osobnika płci męskiej Zobacz więcej