Życie z blondynką

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
83-7298-147-7
Strooisel

Ewelina Wagner, polska Bridget Jones, jest samotną, ambitną i atrakcyjną dwudziestopięcioletnią blondynką. Po ukończeniu studiów rozpoczyna pracę w dziale marketingu wydawnictwa książkowego. Jej życie splata się z losami innych przedstawicieli jej pokolenia: Jakuba Woźniaka, cierpiącego na bigoreksję sprzedawcy misek dla psów i kotów; reżysera Tomka Kowalskiego, objawienia polskiego młodego kina; wróżki Agnieszki, specjalistki od ziół i radiestezji prenatalnej. W pracy Ewelina musi nieustannie pilnować swojego nieudolnego asystenta, promować grafomańską poezję Ludgardy Damber i nie dać się wplątać w nieuczciwe zagrywki dyrektora. Prywatnie Ewelina szuka nowego mężczyzny i walczy z uczuciem do dawnego kochanka, żonatego biznesmena. Zabawne perypetie bohaterów Życia z blondynką trafnie oddają problemy młodego pokolenia Polaków. Miłośnicy powieści Helen Fielding znajdą tu wiele aluzji do Dziennika Bridget Jones i jeszcze większą dawkę (polskiego!) poczucia humoru.

źródło opisu: http://czytelnia.onet.pl/0,1123,0,0,0,0,zycie_z_blondynka,nowosci.html

źródło okładki: http://czytelnia.onet.pl/_i/ksiazki/z/zyzb120.jpg

Karolina | 2013-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2013

Lekkie wakacyjne czytadło. Porównania wydawcy do Bridget Jones są nieco na wyrost, ale można się pokusić. Książka "na raz" ;)

Ewa | 2014-07-04
Przeczytana: lipiec 2014

Są książki, których treść ani fabuła nie pozostają na długo w pamięci czytelnika. Niestety - obawiam się, że powieść napisana przez Ewę Manasterską należy do tego rodzaju pozycji. Dość oklepana fabuła - ot, jest sobie dwoje ludzi, on i ona, którzy poznają się na studiach. Teoretycznie, coś mogłoby z tego być, jednakże splot nieoczekiwanych wydarzeń sprawia, że nic z tego nie wychodzi. Mija kilka lat, i para ponownie spotyka się już w zgoła innych okolicznościach. Co dalej - łatwo można się domyślić.

Jak już napisałam wcześniej, historii opierających się na takim a nie innym schemacie powstała masa. Sęk w sposobie ich opowiadania. Są autorzy, którzy potrafią tak rozbudować pewne wątki i stworzyć na tyle ciekawe portrety psychologiczne postaci, że można ich dzieła obdarzyć zainteresowaniem. Niestety - istnieje także druga kategoria, która powielając oklepane scenariusze nie wnosi nic nowego, a język i stylistyka pozostawiają wiele do życzenia. I do takich książek zalicza się właśnie...

Jacek Parys | 2016-06-17

A mi się spodobała! Co prawda kilkadziesiąt stron jakby żywcem wyjęte z M jak miłość ale akurat przy lekkiej bezsenności jaka mnie zaatakowała przebrnąłem przez to. Dodam iż nie jest to arcydzieło, ot taka miła odskocznia, właściwie taka komedyjka. Jestem na tak ;)

meryku | 2016-10-10
Przeczytana: 28 lutego 2011