Nanotechnologia. Narodziny nowej nauki, czyli świat czasteczka po cząsteczce

Tłumaczenie: Mirosław Prywata
Seria: Na ścieżkach nauki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Nano. The Emerging Science of Nanotechnology: Remaking the World - Molecule by Molecule
yokopoko

Wyobraźmy sobie, że potrafimy stworzyć z niczego dowolną rzecz: befsztyk, diamenty, soczystą gruszkę, rollsroyce'a, silnik rakietowy... Bez nakładu pracy i nie wydatkując na to żadnej energii. Science fiction? Czarna magia? Alchemia? Ależ nie. Nanotechnologia. Nowa dziedzina z pogranicza nauki i techniki, dziedzina, która może zmienić naszą przyszłość w sposób niewyobrażalny. Wyprorokował ją...

Nowa dziedzina z pogranicza nauki i techniki, dziedzina, która może zmienić naszą przyszłość w sposób niewyobrażalny. Wyprorokował ją już pod koniec lat pięćdziesiątych Richard Feynman. Zaczął tworzyć w latach dziewięćdziesiątych K. Eric Drexler. I nanotechnologia trafiła w końcu do instytutów naukowych i na łamy poważnych periodyków. O jej narodzinach, perypetiach i niezwykłych implikacjach traktuje ta książka.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Autor solidnie opisuje okoliczności powstania nowej nauki, możliwości, jakie ona daje. Książka już nie pierwszej młodości (sprzed prawie 10 lat), więc niektóre informacje mogą być już nieco nieaktualne (jak to w książkach traktujących o nauce bywa), trzeba sobie na to brać poprawkę.

Jak dla mnie - po prostu zachwycająca. :) W dodatku - moja pierwsza książka popularnonaukowa... która zaważyła na moim życiu w takim stopniu, że jestem teraz nanoinżynierem. ;)

książek: 2045
SEKAi | 2016-01-17