Naruto tom 23 - Kłopoty

-ナルト-
manga, japońskie, shounen
komiksy
Nemosja

Naruto Uzumaki, mieszkający w osadzie dla ninja zwanej Konoha-gakure, stwarza w Akademii Ninjutsu same problemy. Dzień w dzień rozrabia, doprowadzając swojego nauczyciela - Irukę, do szewskiej pasji. Żeby tego było mało, nie zanosi się, żeby w ogóle udało mu się skończyć szkołę. Jednak Naruto marzy się posada naczelnika osady - przywódcy wszystkich ninja, który zawsze otrzymuje imię Hokage. Niestety mieszkańcy Konoha-gakure patrzą na tytułowego bohatera chłodnym wzrokiem. Okazuje się, że Naruto od swoich narodzin nosi w sobie pewną tajemnicę. Otóż 12 lat wcześniej, gdy Naruto był jeszcze noworodkiem, zapieczętowano w nim Dziewięcioogoniastego Lisa, który dawał się wówczas we znaki mieszkańcom osady. Otoczony powszechną niechęcią Naruto z całych sił stara się zwrócić na siebie uwagę. Czy uda mu się ukończyć naukę w Akademii? Czy zostanie Hokage? Być może w tym miejscu pomyśleliście, że to manga o bardzo poważnej treści, ale nie do końca tak jest. Co rusz akcja przeplatana jest dowcipami, do łez bawi bardzo dobrze opanowana przez Naruto "Technika Seksapilu", polegająca na przemianie w nagą ślicznotkę, której widok wywołuje u przeciwnika bardzo silny krwotok z nosa i najczęściej utratę przytomności!

źródło opisu: www.jpf.com.pl

źródło okładki: www.jpf.com.pl

Hari_Seldon | 2016-12-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 grudnia 2016

Duże ilości pojedynków na raz. Naruto oraz jego dwaj pozostali towarzysze doganiają wojowników z Kraju Dźwięku i rozpoczynają się walki.

Fabularnie tom nie posuwa się specjalnie do przodu. Mamy tutaj trzy odbywające się równocześnie pojedynki. Co jakiś czas pojawiają się wprawdzie przebitki na Orochimaru, ale nie wnoszą one nic nowego. Jeżeli chodzi o same walki, to zaskakująco mało miejsca poświęcone jest tu Naruto, a pierwsze skrzypce odgrywają tu Shikamaru i Kiba. Pierwszy z nich zachwyca przede wszystkim swoim geniuszem strategicznym, a drugi pokazuje pewne nowe techniki. Jeżeli chodzi o sposób walki ich przeciwników, to wygląda to naprawdę przerażająco – gdyby te sceny wyjąć z kontekstu, to spokojnie mogłyby uchodzić za wzięte żywcem z jakiegoś dobrego horroru. Plus dla rysownika, że ani razu nie popadł przy tym w niezamierzoną śmieszność.

Tom głównie dla fanów mordobicia i wrażeń wizualnych. Zwolennicy rozbudowanej fabuły mogą ten tom co najwyżej przekartkować.

Aiwlys | 2013-02-11
Na półkach: Przeczytane, Na półce, Mangi
Przeczytana: kwiecień 2011

Bardzo dobry tom. Mamy wiele równoległych wątków, dlatego akcja niesamowicie pędzi. Ale chłopaki dają radę i bardzo mnie wciągały te walki. Tradycyjnie przerwane w genialnym momencie, już nie mogę się doczekać kolejnego tomu.

Damian | 2015-02-01

Seria dojrzewała i stawała się coraz lepsza. Zdecydowanie dzięki temu fragmentowi historii Naruto stał się moją ulubioną serią mangi.

Monika Remiszewska | 2011-08-13
Przeczytana: 13 czerwca 2009

Wspaniała manga. Nic dodać, nic ująć.

Mateusz Grobelny | 2017-06-20
unnoticed | 2017-06-18