Kino Dalekiego Wschodu

Wydawnictwo: Krytyka Polityczna
kashka

Kompendium wiedzy o najważniejszych azjatyckich kinematografiach: japońskiej, hongkońskiej, chińskiej, tajwańskiej, koreańskiej, tajlandzkiej i wietnamskiej. Autor przedstawia historię rozwoju sztuki filmowej w poszczególnych krajach, omawia główne nurty, tematy i typowe dla azjatyckiego kina gatunki – od wuxia pian po anime. Opisuje dorobek zarówno dawnych mistrzów i klasyków, takich jak Kenji Mizoguchi, King Hu, Huaiai Chen czy Im Kwon-taek, jak i współczesnych twórców: Takeshiego Kitano, Johna Woo, Wonga Kar-Waia, Zhanga Yimou, Edwarda Yanga, Hou Hsiao-hsiena, Kim Ki-duka, Tran Anh Hunga i wielu innych.

akane171 | 2014-01-04
Przeczytana: 2011 rok

Błąd na błędzie błędem pogania. Mam spore wątpliwości czy pan autor widział chociaż 1/10 filmów o których wspomina. Omijać.

Madital | 2017-06-26
xiaorenwu | 2017-02-28