Dziewczyna sponsora

2008-04-18
978-83-60376-64-5
Aleksandra Ring
dziewczyna sponsora

Historia lekka i niezbyt skomplikowana, momentami nawet zabawna. Książkę czyta się dobrze, jednak jest trochę za bardzo przesłodzona. Bohaterowie właściwie od pierwszego spotkania rozumieją się bez słów, a Jack praktycznie od razu wie jak postępować z dziećmi.
Właśnie dzieci, ich potencjał w ogóle nie jest wykorzystany, mamy trójkę nastolatków (jeśli liczyć syna przyjaciółki),którzy są, aż do przesady grzeczni. Po połowie książki starsze dzieci jakby znikają, są tylko sporadycznie wspomniane. Tylko mały Dakota ma tu jakąś rolę do odegrania.
Przyjaciółka, choć zapowiadała się na ostrą babkę, okazała się być tylko niańką do dzieci, której od czasu do czasu można się wypłakać.
Podsumowując można przeczytać dla zabicia czasu, ale bez fajerwerków.

Takie od sobie czytadło na jeden lub dwa wieczory. Całkiem przyjemna historia ale szalu nie ma. Nie ma co zbyt wiele od niej wymagać.

Myśle, że napisane za lekko. Banalna historia.

Myśle, że napisane za lekko. Banalna historia.

Niezła, fajnie napisana, tylko szkoda że przewidywalna.

Niezła, fajnie napisana, tylko szkoda że przewidywalna.

Cukierkowa, ale bardzo przyjemna lektura na wieczór.

Cukierkowa, ale bardzo przyjemna lektura na wieczór.

Takie typowe babskie czytadło na jeden raz, ale czytadło bardzo sympatyczne. Ciepła, lekka historia miłosna w stylu Kopciuszka. Można pomarzyć. Rozluźnia, nadaje się na miły, jesienny wieczór.

Oj jak ja lubię takie historie o Kopciuszkach ;) Historia Sam samotnie wychowująca trójkę dzieci po przejściach w trudnej sytuacji materialnej. Dostaję propozycję zapewnienia dogodnego życia swoim dzieciom i już nigdy nie będzie musiała martwić się o pieniądze….ale warunek jest taki, że przez pół roku musi odgrywać rolę narzeczonej przyszłego polityka. Który znany jest raczej jako kobieciarz. Dlatego ta sytuacja ma pomóc im obojgu. Jack jest piekielnie przystojny bogaty no i trochę egocentryczny. Można się domyślać że od samego początku pomiędzy nimi zaiskrzyło…..ale czy to wystarczy? Uważam że warto sięgnąć po tą książkę i samemu się przekonać ;)

Przyjemna , lekka i daje wiele ciepła. Przenosi w inną rzeczywistość. Mały Dakota został moim ulubieńcem a Jack przeszedł niesamowitą metamorfozę dzięki Sam. To typ książki po , którą warto sięgnąć drugi raz. Ze względu na zabawne dialogi :) POLECAM!

Powyższa książka wpadła mi do rąk przez przypadek w ogromnej miejscowej bibliotece, a z racji, że nie znalazłam ani jednej z poszukiwanych przeze mnie tamtego dnia pozycji, postanowiłam dać za wygraną i zabrać ją ze sobą do domu.
Muszę przyznać, że nie był to najgorszy wybór. Książka nie stanowi dzieła literackiego, a ponadto błędy w tłumaczeniu sprawiają, że momentami źle się ją czyta. Jednak mimo to, spędziłam miło czas w towarzystwie tejże pozycji i nie żałuję, że mój wybór padł właśnie na nią.
Czyta się ją szybko, łatwo i przyjemnie. Określiłabym ją mianem bajki dla dorosłych i chyba jedynie w takich kategoriach należy ją rozpatrywać. Okraszona dużą dawką humoru, nutą intrygi, szczyptą pikanterii i masą pieniędzy, stanowi jedną z tych opowieści, które przydają się na samotne jesienne wieczory.
Niestety, entuzjastom zaskakujących zwrotów akcji szczerze odradzam - zakończenie przewidywalne już od pierwszych stron. Domyślam się, że panowie też raczej z własnej woli nie sięgną po tę miłosną opowiastkę. Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, żeby którykolwiek z nich był zdolny znieść taką dawkę lukru w postaci drukowanych liter na raz. ;)
Jedna rzecz, która mnie, jako dość wymagającą czytelniczkę strasznie raziła w oczy to nieoczekiwana przemiana matki Jacka. Niestety, takie rzeczy się nie zdarzają, a ludzie nie zmieniają się z dnia na dzień. Tą jedną, jedyną rzecz bym w książce zmieniła, bo już i tak jest ona przesłodzona. ;)
Moja ocena jest pewnie nieco zawyżona, ale jak tutaj oprzeć się urokowi Jacka i całej tej wizji pięknej, nieprzewidywalnej miłości? :)

Bardzo fajna, lekka przyjemna książka:)

Bardzo fajna, lekka przyjemna książka:)

• 2011
  • 2015