Zbyt Idealnie

Too perfect
978-83-60376-29-4
podróż
Evelline

Pełna zawirowań, smutków i uśmiechów opowieść o kolejnej spośród przyjaciółek, zamykająca „trylogie idealna” Julie Ortolon (Prawie idealnie, Po prostu idealnie!). Amy Baker ma zmierzyć się z lekiem przed podróżami. Wybiera się jako niania w rejs po Karaibach. I gubi się już w pierwszym porcie St. Barts. Statek odpływa, a ona zostaje na wyspie bez pieniędzy. Nie ma nawet szczoteczki do...

Amy Baker ma zmierzyć się z lekiem przed podróżami. Wybiera się jako niania w rejs po Karaibach. I gubi się już w pierwszym porcie St. Barts. Statek odpływa, a ona zostaje na wyspie bez pieniędzy. Nie ma nawet szczoteczki do zębów!
Guy Gaspar mieszka w wieży fortecznej i nigdy nikomu się nie pokazuje. Jest ponoć szpetnym, odpychającym samotnikiem, wiec miejscowi nazywają go Bestia. Amy zgłasza się do pracy w forcie, ale spotyka tam tylko jego przystojnego asystenta.
W rzeczywistości Guy to seksowny i bogaty Byron Parks, który z talentem odgrywa role i Bestii, i swojego pracownika. Na wyspie szuka odrobiny spokoju i prywatności. Jako Bestia rozmawia z Amy za pomocą internetu. Nawiązują pełna romantyzmu korespondencje. Byron z wzajemnością zakochuje się w rozmówczyni. Czy odkrycie prawdziwego oblicza księcia z bajki nie zniszczy ich cudownego romansu?

Ewelina | 2015-02-15
Na półkach: O miłości, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lutego 2015

Przeczytałam jednym tchem... Bo któraż kobieta nie lubi opowieści, w których zakompleksiona, zagubiona dziewczyna staje się pięknością w oczach wspaniałego mężczyzny?

Negai | 2012-03-04

Jedno z najpaskudniejszych romansideł, jakie zdarzyło mi się w życiu czytać. Skąd w takim razie taka wysoka ocena? Ano, bo, hm. Jako jedna z wielu kobiet zmagających się z problemami z figurą, lubię historie, w których zakompleksiona, niepewna siebie, pulchna kobieta spotyka mężczyznę (ba! bajecznie przystojnego mężczyznę!), który się w niej po prostu zakochuje. Ogólnie nie chwalę się czytaniem książek tego typu (jakby ktoś z grona znajomych się dowiedział, to bym się wręcz zawstydziła...), ale taka moja babska natura, romantyczna, tkliwa i troszkę żałosna. ;D

zaczytANnA | 2013-07-11
Przeczytana: 07 lipca 2013

Mam jakiś sentyment do książek Julie Ortolon.Może dlatego że to miła odskocznia od codzienności . Po przeczytaniu ostatniej części przygód trzech przyjaciółek zrobiło mi się żal ,że to już koniec. Ale Happy End był jak się patrzy :)

isabelle142 | 2014-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Trylogia Julie Ortolon trzyma poziom! Każda kolejna książka była lepsza od poprzedniej, a i główne bohaterki coraz sympatyczniejsze. Trochę szkoda, że to już koniec...

OkiemMK | 2013-09-03

Trzy przyjaciółki: Maddy, Christine i Amy, kibicują swojej koleżance ze studiów, która napisała książkę. Dowiadują się, iż owa koleżanka wykorzystała je w swojej książce podając je za przykład kobiet, którym strach zniszczył życie. Maddy nie rozwinęła się jako artystka, Amy nie może wyjść ze swojej bezpiecznej przystani i wiecznie zajmuje się wymagającą matką, a Christie nieustannie próbuje zadowolić rodziców. To tak w ogromnym skrócie. Dziewczyny dają sobie rok i zawierają pakt, iż zmienią swoje życie. Maddy wybiera się na obóz uczyć na zajęciach artystycznych, Christie wybiera się w góry, aby nauczyć się jeździć na nartach, przezwyciężyć lęk wysokości i w ten sposób udowodnić coś rodzinie, a Amy zostawia matkę pod opieką pani do towarzystwa i jednocześnie pielęgniarki i wyrusza na wycieczkę do ciepłych, egzotycznych krajów.

foto z empik.com
Prawie Idealnie to pierwszy tom opowiadający historię...

Lady_B | 2011-09-16
Przeczytana: 16 września 2011

Moim zdaniem najlepsza z książek z serii Żyć Idealnie. Jest to lektura lekka, nie wymagająca nadmiaru myślenia, jest w niej (jak i w pozostałych częściach) kilka fragmentów, zdarzeń wręcz irytujących- jak niepotrzebne kłótnie, irracjonalne nieporozumienia. Jednak w każdej z książek czytelnik przenoszony jest do innego zakątka świata. Każde miejsce ma swój niepowtarzalny klimat i urok, po przeczytaniu nie dość, że zazdrości się czasem bohaterkom bajkowych romansów, to jeszcze tego, że mogły znaleść się w tak ciekawych miejscach. Dlatego uważam, że książka "Zbyt Idealnie" jest najlepszą spośród całej serii. Jest w niej stosunkowo najmniej wkurzających momentów, a do tego akcja w tropiku Karaibów.... Nie jest to lektura zbyt idealna, ale calkiem dobrze nadaje się na lekkie oderwanie się od ponurej rzeczywistości.

Karolina | 2014-08-05
Przeczytana: 05 sierpnia 2014

Ostatnia część trylogii idealnej. Bardzo w stylu harelquinowskim. Brzydkie kaczątko odnajduje swojego księcia z bajki. Jest dobrze, szybka, łatwa, lekka, przyjemna, mało ambitna, nie wymagająca zbytniego skupienia. Na lato, na plażę, nad wodę, na hamak w sam raz :) Jeśli oczekujesz czegoś więcej, to po nią nie sięgaj. A jak lubisz banalne romanse to popłyń z Amy na Karaiby i znajdź swojego księcia :)

moniaa234 | 2013-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2013

Pierwsza, druga jak i trzecia część trylogii pokazuje, że czasem warto zaryzykować i pokonać swoje lęki, by swoje życie zmienić na lepsze. Miłość może przynosić niespodzianki, chwile uniesień, a mieć dobrych przyjaciół to skarb.

Patrycja | 2013-05-17
Przeczytana: 2011 rok

Od tej książki zaczęłam przygodę z trylogią Juli Ortolon ( o ironio! zaczynać od ostatniej części ).
Książka dość przewidywalna.
Jak dla mnie przeciętny romans dla nastolatek.

Sylwia | 2011-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

W tej książce szczególnie irytowały mnie opisy miłosnych uniesień więc je omijałam. Zakończenie dość przewidywalne - "żyli długo i szczęśliwie". Zacznę chyba czytać dramaty.