Miłość w sieci. Internet i emocje

Tłumaczenie: Anna Zdziemborska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Nowe horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
Love online
Internet
poradniki
okruszek

Komputery zmieniły nie tylko naszą pracę, ale i życie uczuciowe. Flirtowanie na czatach i cyberzdrady, zakochiwanie się i odkochiwanie a nawet seks w Internecie powoli stają się ważnym elementem współczesnego stylu życia. Każdy ma jakieś stereotypowe wyobrażenia na ten temat, ale tak naprawdę to niewiele o tych nowych związkach wiemy. Czym różni się romans w sieci od romansu prawdziwego? Czy cyberseks jest zdradą partnera? Czy romanse w sieci są zagrożeniem dla instytucji małżeństwa? Oto zaledwie kilka z wielu pytań, na jakie Aaron Ben-Ze'ev próbuje znaleźć odpowiedź w tym pierwszym tak obszernym opracowaniu tematu. Ta przystępnie napisana, zaskakująca, zabawna i kształcąca książka czasami oburza. Ale na zawsze zmienia nasze spojrzenie na cyberprzestrzeń i miłość jako taką. Znany na całym świecie ekspert od ludzkich uczuć i związków zabiera nas do samego serca sieci.

źródło okładki: http://www.empik.com/

Kejt | 2012-08-01
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Obecnie książka jest mocno nieaktualna. Ogólne wnioski dotyczące funkcjonowania i uczuć towarzyszących surfowaniu w internecie jeszcze się pokrywją. Wszystko jednak zatrzymuje się na momencie, kiedy wizualizacją pzostaje jedynie zdjęcie, którego autentyczność potrafi być wysoce wątpliwa. Obecnie wymaganą normą jest podgląd wideo, który też potrafi mijać się rzeczywistością. Pojawiły się takie strony jak Tinychat bądź Chatroulette, które pozwalają zaobserwować wiele ciekawych zjawisk. Nowa książka na ten temat to wymagana pozycja.

Michał | 2013-03-31
Przeczytana: 2007 rok

Książka w pewnym sensie pomogła mi zrozumieć od tak dawna poruszaną przeze mnie kwestię uczuć w sieci. Czy występują? Jeśli tak, to jakie i czym różnią się od tych realnych? A może w ogóle się nie różnią? Trochę się jednak zawiodłem zdając sobie sprawę, iż książka w szczególności zajęła się tematem cyberseksu. Nie ma chyba rozdziału, w którym nie zostałoby użyte to słowo przynajmniej z 10 razy. [Skończyłem na stronie 251 - rozdział „Cyberseks z oprogramowaniem”]

Kasia | 2014-11-05
Olga | 2014-02-19