Psychologia sądowa i penitencjarna

Wydawnictwo: LexisNexis
Kama

Książka — w sposób syntetyczny przedstawia problematykę dwóch bardzo rozległych dziedzin wiedzy: psychologii sądowej (w części pierwszej podręcznika) oraz psychologii penitencjarnej (w części drugiej), których powstanie wiąże się ściśle z istnieniem i funkcjonowaniem aparatu wymiaru sprawiedliwości. Przedmiotem omówienia są m.in.: zjawiska patologii społecznej, metody resocjalizacji osób społecznie nieprzystosowanych, problemy psychologii sądowej oraz izolacja więzienna i związane z nią trudne sytuacje, a także zjawisko stresu organizacyjnego pracowników instytucji penitencjarnych. Psychologia sądowa i penitencjarna — może służyć bardzo szerokiemu kręgowi odbiorców. Najpierw więc studentom prawa, psychologii, pedagogiki i socjologii, którzy zamierzają poświęcić się działalności resocjalizacyjnej, a dalej funkcjonariuszom służby więziennej i pracownikom organów wymiaru sprawiedliwości, także tym wszystkim, których interesuje zjawisko przestępczości i instytucja więzienna jako miejsce realizowania kary pozbawienia wolności. Dr hab. Mieczysław Ciosek — psycholog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Zakładu Psychologii Organizacji i Zarządzania Instytutu Psychologii. Autor wielu prac naukowych.

Małgorzata | 2016-01-07
Na półkach: Psychologia, Przeczytane