Kajko i Kokosz. Na wczasach

Wydawnictwo: Egmont Polska
Kajko, Kokosz, zbojcerze
komiksy
Paweł

Najsłynniejsi słowiańscy wojowie komiksowi powracają - oto wznowienie przezabawnych przygód Kajka i Kokosza! Do Mirmiłowa zawitał Referent do Spraw Turystyki i Wypoczynku. Każdy chce odpocząć od cywilizacji, niestety, skierowanie na wczasy jest tylko jedno... Na nagrodę najbardziej zasługują Kajko i Kokosz - ale jak wysłać tylko jednego z nich? Rozwiązanie jest jedno - skierowanie dostanie Kajko, a Kokosz pojedzie z nim na gapę. Dzielni wojowie spotykają po drodze innego dzielnego woja - Wita, który szuka przygód i sławy. Wczasy okazują się wcale nie tak przyjemne, jak mogłoby się wydawać. W końcu czas wracać do Mirmiłowa - zwłaszcza że Zbójcerze nie próżnują i szykują kolejny atak. Klasyka polskiego komiksu, którą powinni przeczytać wszyscy.

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl/

vattghern76 | 2016-05-03
Na półkach: Posiadam, 2016, Przeczytane, Komiksy
Przeczytana: 03 maja 2016

Kolejne, BARDZO miłe i sympatyczne w odbiorze przygody tytułowych, bohaterskich i niestrudzonych wojów kasztelana Mirmiła.

Tym razem Kajko z Kokoszem udają się na zasłużony, zagraniczny urlop! I już w drodze czeka ich spotkanie z wojem Witem, który jak się okazuje jest swoistym generatorem niezliczonej ilości przygód, określanych potocznie TARAPATAMI!

Natomiast kreska Christy jak i fabuła wraz z dialogami - bez zmian: LEGENDARNA! Oglądać i czytać! Dzieciom, wnukom jak i sobie!

Jowi | 2017-02-19
Przeczytana: 15 lutego 2017

Ach, jakże świetnie było po wieeeelu latach znów wrócić do Mirmiłowa i ponownie poznać losy dzielnych i sympatycznych wojów stale desperującego kasztelana Mirmiła. Kajko i Kokosz tym razem udają się na zasłużone wczasy, ale jak to zwykle bywa, stale wplątują się w rozmaite mniej lub bardziej zwariowane przygody i okropne kłopoty. Jest śmiesznie, teksty dowcipne, barwne postacie, można się nieźle uśmiać. To lektura z sentymentem, do której zawsze chętnie się wraca i nigdy się nie zestarzeje. POLECAM!:)

Po prostu klasyka:
"Za dodatkową opłatą nasz pokładowy trubadur uprzyjemni państwu podróż śpiewając przebój.

Bum tralala
Chlapie fala
Po głębinie
Statek płynie...

Za dodatkową opłatą nasz statkowy trubadur umili wam rejs nie śpiewając już przeboju."

Monika Zielińska | 2010-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2010

Wprost uwielbiam Kajko i Kokosza, z tej części moją ulubioną postacią drugoplanową jest... Woj Wit :D

Maciek Matwiej | 2016-10-31
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 23 maja 2016

Jedna z moich ulubionych części o przygodach dzielnych Kajka i Kokosza. Doskonały humor, fantastyczne ilustracje i scenariusz autora. Brawo!

Janek | 2017-03-31

słabo!!!