Gienka Frajera życie jak rock and roll

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Nie jest to książka polityczna na tyle, na ile w ogóle politykę można pominąć, pisząc o czasach, w których miała ona zapanować nad całością życia obywatela. Nie zapanowała! (...) Jest to książka o profesorach i uczniach Liceum im. Tadeusza Reytana. Oczywiście, Gienek jest głęboko przekonany, że to najlepsze liceum na świecie. Gienek Frajer to chłopak z Mokotowa Górnego! To chłopak z rodziny robotniczej, który ukończył ekskluzywne liceum. (...) Autor poświęca wiele miejsca swoim kolegom, a trafia się wśród nich i przyszły ambasador i biznesmen i sędzia Trybunału Konstytucyjnego, naukowcy, artyści i wiele innych nietuzinkowych postaci, także wśród profesorów gimnazjum (...) Gienek opowiadał, że wówczas, w szkole dowiedział się o Katyniu od nauczyciela historii.

rath2 | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014