Gawędziołki o profesorze Tischnerze

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
83-7337-096-X
Tischner
Pistacia

Jan Fudala, malarz, poeta, aktor i satyryk, badacz kultury Podhala, śwarny harnaś Jasiek z Gorców, dorzuca oto do swego imponującego dorobku prawdziwą perełkę - Gawędziołkio profesorze Tischnerze. Książka jest hołdem złożonym temu filozofowi i pasterzowi którego autor dobrze znał, często spotykał i zawsze podziwiał. Z drobnych opowiastek naznaczonych raz tęsknotą i żalem, raz humorem i kpiną...

Z drobnych opowiastek naznaczonych raz tęsknotą i żalem, raz humorem i kpiną wyłania się obraz Tischnera, którego nie znaliśmy; może tylko - niektórzy - podejrzewaliśmy, że taki mógł być.

[opis wydawcy]

Evik | 2012-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 19 marca 2012

Urocze i sympatyczne powiastki i anegdoty o życiu ks. J. Tischnera. Książka wzbogacona jest pięknymi ilustracjami - zdjęciami malowideł na szkle (zdjęcia wykonał J. Ciepliński).
W książce jest wiele zdań pełnych humoru.
Pewnym utrudnieniem w odbiorze książki może być to, że jest pisana góralską gwarą. Polecam miłośnikom kultury góralskiej oraz zainteresowanych filozofią i życiem księdza J. Tischnera.

| 2014-07-09
ansz | 2013-11-13